Uchwyty mosiężne do mebli

Mosiądz w rzemieślniczych dekoracjach do domów

Właściciele mieszkań cały czas szukają rozwiązań, które pozwolą im uatrakcyjnić swoje wnętrza. Często sięgają oni po różne dekoracje, w tym te wykonane z mosiądzu. Elementy z tego materiału mogą przybrać różnoraką formę. Są to przede wszystkim figurki, zdobienia na ścianę, a nawet meble wyposażone w mosiężne rączki. Wykorzystywanie rzemieślniczych dekoracji nadaje pomieszczeniu surowości, która przykuwa uwagę.

Czym jest mosiądz, z którego wykonuje się dekoracje?

Mosiądz jest stopem różnych metali. Głównym materiałem jest miedź, a także cynk. Często dodawane są do niego także inne pierwiastki, takie jak mangan, żelazo, ołów lub aluminium. Utrwala się go w bardzo wysokiej temperaturze, sięgającej nawet 1000 stopni Celsjusza. Element ten charakteryzuje się kolorem, który jest uzależniony od ilości cynku.

Sam mosiądz jest wykorzystywany głównie w branży przemysłowej, samochodowej oraz elektronicznej, jednak coraz częściej spotkać go można w aranżacji wnętrz, na przykład w postaci mosiężnych uchwytów do mebli. Używa się go do wykonywania figurek, które później będą zdobić półki czy szafki, ale także robi się z niego klamki, rączki lub wykończenia regałów.

Gdzie spotykane są mosiężne dekoracje w mieszkaniu?

Mosiężne dekoracje najczęściej montowane są jako uchwyty do szafek. Mogą przybrać one różną formę. Oferowane są modele przypominające różne zwierzęta, popularne rośliny lub inne elementy. Niektóre sklepy, takie jak Magic Home oferują także uchwyty wyglądem przypominające twarze lub pierścienie czy figury geometryczne.

Popularne są także różne figurki wykonane z mosiądzu. Tak samo jak uchwyty wyglądem często przypominają one zwierzęta. Zazwyczaj mają one od kilku do kilkunastu centymetrów, przez co można je położyć w dowolnym miejscu na szafce, półce czy regale. Takie małe elementy mogą uatrakcyjnić wnętrze poprzez nadanie pomieszczeniu delikatnej surowości kontrastującej się z pozostałymi elementami wystroju.

Ile kosztują mosiężne dekoracje?

Mosiężne dekoracje nie należą do najtańszych. Na ich cenę przede wszystkim wpływa sam materiał, który jest naturalny. Do ceny końcowej należy doliczyć również rzemieślniczą pracę, również wartą swojej ceny.

Same uchwyty mogą kosztować nawet kilkaset złotych, jednak stanowią bardzo estetyczny element. Wyróżniają się one nieszablonowym wyglądem oraz precyzją wykonania. Rzemieślnicze podejście do uchwytów jest rzadko spotykane, dlatego też tak bardzo wyróżniają się w stosunku do tradycyjnych modeli.

Materiał partnera