Mieszkania pod Poznaniem. Zalety życia w strefie podmiejskiej

Jeszcze jakiś czas temu dla większości Polaków przeprowadzka za miasto była czymś nie do pomyślenia. Wiele osób nie wyobrażało sobie życia z dala od centrum miasta. Dzisiaj niskie ceny gruntów i mieszkań zlokalizowanych w strefie podmiejskiej przyciągają coraz więcej osób. Okazuje się również, że mieszkanie za miastem ma całkiem sporo plusów.

Niska cena mieszkań

Od wielu lat można zauważyć postępujący proces suburbanizacji, a więc ucieczki ludzi z centrum miasta do stref podmiejskich. Podstawowym powodem jest niższa cena lokali znajdujących się na obrzeżach dużych miast, np. Poznania. Za tę samą cenę można zakupić tam o wiele większe mieszkanie niż w ścisłym centrum. Stosunkowo niska cena za metr kwadratowy to ogromny plus, zwłaszcza gdy obecnie ceny nieruchomości pozostają na rekordowo wysokim poziomie. Warto pamiętać też o tym, że późniejsze opłaty miesięczne za mieszkanie na osiedlach podmiejskich są o wiele niższe niż w centrum miasta. Ładne mieszkania pod Poznaniem w dobrej cenie oferują firmy deweloperskie, takie jak np. MarcoPolo Development.

Niższe koszty utrzymania

Oprócz tego koszty utrzymania mieszkania za miastem są mniejsze od kosztów mieszkania w centrum. W przypadku domów wolno stojących są one zbliżone, chociaż wiele zależy od wielkości nieruchomości i działki, na której ona stoi. Oprócz tego spore znaczenie ma sposób ogrzewania oraz dostęp do innych mediów. Przeciętna rodzina w kraju mieszkająca w mieszkaniu wydaje na opłaty każdego miesiąca około 800 zł, a mieszkańcy domów wydają nieco więcej, bo od 800 do około 1200 zł w skali miesiąca, ale za o wiele większy metraż. Ogromną zaletą mieszkania na przedmieściach jest cisza, bliskość natury i terenów, które sprzyjają rekreacji. To gratka dla osób aktywnych na co dzień.

Rozbudowana struktura i wygodna komunikacja

Na pewno mieszkanie na przedmieściach jest rozwiązaniem idealnym dla osób zmotoryzowanych. Podróż komunikacją miejską do miasta bywa bowiem dość kłopotliwa i czasochłonna. Jednak również i to się zmienia. W większych miastach Polski sieć komunikacyjna jest cały czas udoskonalana. Podobnie jest zresztą z infrastrukturą. Coraz więcej podmiejskich osiedli ma przedszkola, sklepy  i inne ważne dla mieszkańców  obiekty. Ewentualne utrudnienia są do przejścia i nie odstraszają wszystkich miłośników spokoju i ciszy. Obecnie coraz łatwiej znaleźć atrakcyjną ofertę mieszkania na przedmieściach Poznania i nie tylko. Wiele firm deweloperskich stawia właśnie na lokale zlokalizowane poza ścisłym centrum miasta.

Materiał partnera