Jak prawidłowo pielęgnować trawniki z rolki?

Metody pielęgnacji trawników z rolki

Ze względu na szybkość osiągnięcia zachwycającego efektu wizualnego, na który w przypadku tradycyjnych rozwiązań musielibyśmy czekać miesiącami, trawniki z rolki cieszą się coraz większą popularnością. Mimo sporego wydatku, który musimy ponieść na trawnik z rolki, wielu z nas przekonuje do jego zakupu wygoda. Kupno to jedno. Trzeba jeszcze wiedzieć, jak taki trawnik należycie pielęgnować.

Trawniki z rolki to prawdziwy hit ostatnich lat. Wygodne i przede wszystkim zapewniające natychmiastowy efekt wizualny, są chętnie nabywane przez klientów. W zależności od tego, czy trawnik ma być jedynie elementem ozdobnym ogrodu, czy też ma być terenem rekreacji, musimy wybrać odpowiednią darń.

Podlewanie

Pierwsze podlewanie powinno odbyć się bezpośrednio po położeniu trawnika z rolki. Przez pierwsze 2 tygodnie darń musi być cały czas wilgotna, nie można dopuścić do jej przesuszenia. W późniejszym okresie podlewanie będzie zależało od warunków pogodowych oraz intensywności opadów; przede wszystkim należy pamiętać, aby nie dopuścić do przesuszenia.

Koszenie

Specjaliści zalecają koszenie trawników z rolki raz w tygodniu lub częściej, zwłaszcza w okresie silnego wzrostu. Przede wszystkim pamiętajmy, aby nie ścinać więcej, niż 1/3 wysokości trawy; rekreacyjne na wysokości 3-4 cm, typowo ozdobne niżej. Jeśli nie jesteśmy pewni, jak prawidłowo dbać o trawnik z rolki, zwróćmy się do specjalistów. W firmie Green Flor nie tylko zaopatrzymy się w najwyższej jakości trawniki w rolkach, lecz również uzyskamy fachowe porady, odnośnie ich pielęgnacji.

Nawożenie

Nie możemy zapominać o odpowiednim nawożeniu. Do trawników z rolki, wskazane są nawozy mineralne. Ważne ich równomierne rozprowadzanie. Istnieje kilka sposobów nawożenia omawianych trawników:

  • azotem
  • fosforem
  • potasem
  • wapnem

Inne metody pielęgnacji trawnika z rolki, to wertykulacja, aeracja, czyli napowietrzanie, piaskowanie, a także dbanie o to, by nie rozpleniły się na nim chwasty oraz niebezpieczne choroby.  

Materiał partnera