Meble na zamówienie – nowy standard polskich producentów

Dzięki meblom projektowanym na wymiar można urządzić nawet najbardziej nieustawne pomieszczenie. Najczęściej tego typu meble wybierane są do kuchni, jednak możliwości w tej kwestii są niemal nieograniczone. Zdają sobie z tego sprawę polscy producenci, którzy coraz częściej oferują możliwość zamówienia mebli na wymiar. Wyjaśniamy, jakie są zalety takiego rozwiązania.

Kto powinien zdecydować się na meble na zamówienie?

Choć w sklepach meblowych znaleźć można właściwie wszystko, to jednak urządzając niektóre pomieszczenia w domu lub mieszkaniu, trzeba podejść do nich w sposób bardziej indywidualny. W takich przypadkach, idealnym rozwiązaniem mogą okazać się meble robione na zamówienie.

Meble projektowane na wymiar często bywają jedyną możliwością na funkcjonalne i jednocześnie estetyczne wyposażenie kuchni, łazienki, czy sypialni, w której bardzo ważnym meblem jest duża i funkcjonalna szafa. Na szczęście, meble na zamówienie pozwalają na indywidualne dopasowanie ich do wybranego miejsca – tłumaczy ekspert reprezentujący firmę INDECO.

Meble na wymiar polecane są więc przede wszystkim osobom, które meblują mieszkania o niewielkich powierzchniach, w których każdy centymetr do zagospodarowania ma znaczenie. Sprawdzą się także tym z was, którzy zmagają się z nietypową przestrzenią, np. poddaszem, czyli miejscem, w którym królują skosy. Ponadto, meble na zamówienie będą idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących indywidualnych mebli, innych od tych, które znaleźć można w większości sklepów meblowych.

Zalety mebli na zamówienie

Meble tworzone na wymiar mają wiele zalet. Przede wszystkim, doskonale wpasują się w dostępną przestrzeń (dzięki nim nie trzeba maskować nieestetycznych szpar powstałych z powodu niedostosowania rozmiarów gotowych mebli do długości lub szerokości ścian). Co więcej, pozwolą na zachowanie w domu lub mieszkaniu spójności stylistycznej z różnymi elementami wyposażenia. Nie można zapomnieć także o niemal niczym nieograniczonych możliwościach w kwestii wzorów, kolorów i faktur poszczególnych elementów, dzięki czemu można zaprojektować meble o indywidualnym i niepowtarzalnym charakterze.

Meble na wymiar wyróżniają się także ze względu na funkcjonalność. Jako, że projektujemy je sami, możemy zdecydować np. ile szafek, półek, koszy czy wysuwanych wieszaków znaleźć ma się w szafie lub jak wysokie mają być kuchenne szafki. Decydując się na takie meble, możemy więc w pełni wykorzystać możliwości danego pomieszczenia, czyniąc go jeszcze bardziej funkcjonalnym.

Materiał partnera