Meble w pokoju młodzieżowym

Meble do pokoju młodzieżowego. Co jest teraz na czasie?

Przy wyborze mebli do pokoju młodzieżowego trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Dla rodziców największe znaczenie ma funkcjonalność, uniwersalność oraz cena. Dla młodych natomiast liczy się wygląd, estetyka, a także popularność wśród rówieśników. W jaki sposób połączyć funkcjonalność z panującymi trendami?

Co powinno znaleźć się w pokoju młodzieżowym?

W pokoju młodzieżowym nie może zabraknąć miejsca do snu, nauki i relaksu. Ważne jest więc, aby dobrze dobrać łóżko, biurko, szafki i regały. Obecnie najpopularniejsze wśród młodzieży jest drewniane łóżko z materacem – zapewnia wygodę i nie zajmuje zbyt dużo przestrzeni. Wybór biurka zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Dużym zainteresowaniem cieszą się biurka z wbudowanymi szufladami lub zamykanymi półkami. Wyposażenia pokoju dopełniają regały na książki – stojące lub przytwierdzone do ściany – oraz szafy na ubrania.

Pokój nastolatka to także miejsce rozrywki i spotkań ze znajomymi. Dlatego też młodzi ludzie często decydują się na zakup sofy, puf lub krzeseł, na których będą mogli usiąść zaproszeni znajomi. Krzesła najczęściej ustawiane są przy małej ławie bądź stoliku. Bardzo często wybór pada na przeszkloną ławę – jej zaletą jest estetyczny wygląd, a także łatwość w utrzymaniu czystości.

Na co zwrócić uwagę przy doborze mebli?

Meble w pokoju młodzieżowym powinny posiadać walory estetyczne i funkcjonalne. Warto więc zwrócić uwagę na ich wygląd, wymiary, elastyczność i uniwersalizm. Co to oznacza w praktyce?

Jak wyjaśnia ekspert z firmy Acadal:

Poza atrakcyjnym wyglądem meble powinny być funkcjonalne i ergonomiczne. Muszą pozwalać na swobodne pomieszczenie wszystkich przedmiotów i wygodne ich użycie. Wymiary mebli powinny być dobrane tak, aby zbytnio nie zagracały pokoju, a jednocześnie nie zostawiały zbyt dużo pustej przestrzeni. Aby wymiary mebli idealnie pasowały do rozmiaru pokoju, można wykonać je na specjalne zamówienie. Wówczas to my decydujemy, jak duże będą poszczególne meble.

Duże znaczenie ma także kolorystyka mebli. Większość młodych ludzi decyduje się na utrzymanie pokoju w odcieniach szarości i bieli. Stonowana kolorystyka pasuje zarówno do pokoju dla dziewczynki, jak i dla chłopca, a więc jest bardzo uniwersalna. Popularne są również meble drewniane, jasno i ciemnobrązowe. Drewno jest materiałem nie tylko łatwym w utrzymaniu, ale też solidnym, co zapewnia jego długotrwałe użytkowanie.

Projektowanie i montaż

Przy projektowaniu pokoju powinniśmy postawić na meble wykonane z wysokiej jakości materiałów. Warto zasięgnąć opinii sprzedawcy, ponieważ jest to inwestycja na dłuższy okres czasu. Dużą zaletą będzie także łatwość montażu. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z montażem, należy poprosić o pomoc specjalistów. Niemal każda firma wykonująca meble oferuje swoim klientom montaż. Po skręceniu mebli przez profesjonalistów mamy pewność, że wszystkie elementy zostały odpowiednio złożone i uregulowane.

Materiał partnera