Materace Hilding Anders - sprawdzona recepta na zdrowy sen

Materace Hilding Anders – sprawdzona recepta na zdrowy sen

O zdrowym śnie marzy każdy – dla każdego jest to też osiągalne! Dowiedz się więcej o materacach czołowego producenta, Grupy Hilding Anders.

Sen i jego jakość a wpływ na zdrowie

Zdrowie człowieka w dużej mierze zależne jest od zdolności organizmu do regeneracji – a do tego niezbędny jest sen. Do tego musi on mieć odpowiednią jakość i wystarczająco długo trwać! Jeśli śpimy źle i za mało, to nie tylko gorzej się czujemy i wyglądamy, ale też ryzykujemy pojawienie się różnych problemów zdrowotnych: od otyłości, poprzez cukrzycę, po choroby układu krążenia.

Fazy snu, czyli jak spać, by rano obudzić się wypoczętym?

Materac a jakość snu

Jaką rolę w procesach regeneracyjnych organizmu odgrywa właściwy materac? Otóż bardzo dużą! Gdy materac jest dobrze dopasowany do indywidualnych potrzeb, to daje kręgosłupowi właściwe wsparcie – mięśnie mogą odpocząć od podtrzymywania odpowiedniej pozycji, a całe ciało może się regenerować.

Natomiast jeśli materac jest za twardy lub za miękki, nie podpiera należycie sylwetki. W efekcie mogą pojawić się bóle pleców i karku, ale i poważniejsze problemy zdrowotne, zwłaszcza z kręgosłupem.

Materace Hilding – gwarancja snu wysokiej jakości

Materace różnią się między sobą rodzajem wypełnienia, wykończeniem czy rozmiarami. Nie to jednak wpływa na sen, a dopasowanie materaca do indywidualnych potrzeb oraz jego jakość.

Najlepszym wyborem jest materac zaufanego producenta, takiego jak Grupa Hilding Anders. Do wyboru mamy bardzo dużo rodzajów podłoża do snu: materace piankowe (lateksowe, wysoko- i termoelastyczne), sprężynowe kieszeniowe (z różnymi rodzajami sprężyn), hybrydowe (łączące zalety sprężyn i pianek), a także specjalistyczne.

Podstawowymi zaletami wszystkich materacy Hilding jest wysoka ergonomia oraz wygoda. Wkład ukształtowany jest w taki sposób, aby posiadał 7 różnych stref twardości, co pozwala na dostarczenie poszczególnym partiom ciała jak najdokładniejszego podparcia całej sylwetki.

Materace Hilding - gwarancja snu wysokiej jakości

Dla uzyskania wysokiej jakości snu niezbędna jest jego higiena. Materace Hilding są wykonywane z przewiewnych materiałów, które są w stanie zapewnić użytkownikowi właściwą cyrkulację powietrza. Dzięki temu absorbowana jest powstająca wilgoć, a skóra może swobodnie oddychać przez całą noc. Ponadto przewiewność materaca ogranicza powstawanie oraz rozwój groźnych dla zdrowia drobnoustrojów, roztoczy czy pleśni, zapobiega również zbieraniu się w jego wnętrzu kurzu. W ofercie Hilding znajdują się także pokrowce o dodatkowych właściwościach hipoalergicznych!

Warto wiedzieć, że projektanci Hilding sięgają zawsze po komponenty najwyższej jakości, które są testowane przed produkcją materaca – dzięki temu możesz mieć pewność, że ostateczny produkt jest stworzony jedynie ze sprawdzonych elementów i materiałów.

Materace Hilding można zakupić m.in. na sennamaterace.pl – znajdziesz tutaj również więcej informacji o wybranych modelach.

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.

Materiał partnera