Węgiel w workach

Luzem czy w workach – w jakiej formie najlepiej nabywać węgiel?

Wielu nabywców węgla zastanawia się, czy lepszym wyborem jest zakup tego surowca luzem, czy w wygodnych workach. Odpowiedź na to pytanie nie zawsze jest jasna. Otóż wielu klientów jest przekonanych, że węgiel sprzedawany luzem nie może być dokładnie zważony i jedynie opcja zapakowania go w worki umożliwia sprawdzenie jego ilości. Który z wariantów jest bardziej opłacalny i czy pakowany w torby węgiel jest lepszy? Oto odpowiedź!

Węgiel pakowany w workach dla wygody i pewności

Nabywcy węgla cenią sobie opcję kupowania go w workach ze względu na możliwość dokładnego przeliczenia jego ilości. Surowiec pakowany w 25-kilogramowe torby może być z łatwością umieszczony w kotłowni, a jego faktyczna masa dokładnie sprawdzona przy użyciu popularnych urządzeń, które wiele osób ma w domu.

Powszechnie uważa się, że tak sprzedawany węgiel jest nieco droższy. Wszystko to za sprawą dodatkowej pracy, jaką muszą wykonać osoby, które go ważą i pakują. Warto więc przemyśleć, czy taka opcja jest dla konkretnego nabywcy opłacalna. Biorąc pod uwagę wygodę tego rozwiązania, można jednak stwierdzić, że jest to dobry interes.

Kolejną kwestią, o której warto wspomnieć, jest komfort związany z brakiem konieczności użycia łopaty lub innych sprzętów do umieszczenia węgla w piwnicy, magazynie lub kotłowni. Węgiel pakowany na worki jest więc praktyczny i łatwy w rozpakowywaniu. Należy tylko pamiętać o tym, że worki posiadają mikrowentylację i powinno się je przechowywać w piwnicy lub pod wiatą. Dzięki temu opał zachowa wszystkie swoje właściwości. 

Podczas palenia w piecu łatwiej jest także oszacować ilość surowca, którego potrzebujesz do ogrzania domu w danym sezonie grzewczym. Posiadając węgiel w workach, można sprawdzić, ile opału pozostało do końca zimy i czy należy go dokupić. W celu zakupu węgla w workach należy skontaktować się z fachową firmą, np. Węglo Smyk z Mysłowic.

Z czym wiąże się kupowanie węgla na tony, czyli luzem?

Nabywanie węgla luzem łączy się z koniecznością wyładowania go na posesję oraz dodatkowej pracy związanej z umieszczaniem surowca w docelowym miejscu i czyszczeniu zabrudzonego gruntu. Idąc wcześniej wspomnianym tropem, łatwo domyślić się także, że w tym przypadku nie możliwości sprawdzenie dokładnej masy dostarczonego towaru.

Istnieje opcja, że sprzedawcy przywiozą mniejszą ilość węgla, niż zamówił inwestor. Wybór pomiędzy tym surowcem w workach a kupowaniem go luzem warto więc poprzedzić sprawdzeniem ceny oraz warunków dostawy w obu przypadkach.

Materiał partnera