Łóżko kontynentalne do niewielkiej sypialni – czy ma to sens?

Dobre łóżko kontynentalne kusi królewskim komfortem snu i luksusowym wyglądem. Pozwala poczuć się we własnej sypialni jak podczas pobytu w pięciogwiazdkowym hotelu. Wątpliwości budzą jednak gabaryty mebla – przynajmniej takiego w klasycznym wydaniu. Czy łóżko kontynentalne w małej sypialni ma sens? Sprawdzamy.

Łóżko kontynentalne – co to za mebel?

Łóżko to podstawowy mebel w sypialni. Do wyboru mamy obecnie wiele rozwiązań odpowiadających zróżnicowanym preferencjom pod względem rozmiarów, funkcji czy stylu. Wśród dostępnych w salonach meblowych produktów szczególnie mocno wyróżnia się łóżko kontynentalne. Co to za mebel?

Łóżko kontynentalne jest wysokie, wielowarstwowe i tapicerowane, wsparte na nóżkach. Ma sprężynowy materac stanowiący integralną część mebla. Dolną część konstrukcji tworzy drewniana skrzynia z tradycyjnymi sprężynami bonellowymi, która odpowiada za utrzymywanie materaca. Na samej górze znajduje się topper, czyli cienki materac nawierzchniowy, który zapewnia idealną dla komfortowego wypoczynku twardość. Najczęściej łóżko kontynentalne ma również ozdobne wezgłowie i spory pojemnik na pościel, a czasem także dolny szczyt. Wszystkie elementy są pokryte jednym rodzajem materiału. Dzięki temu łóżko zachwyca eleganckim, „jednorodnym” wyglądem.

Funkcjonalne i gustowne łóżka kontynentalne stały się atrybutem pokoi hotelowych o wysokim standardzie, stąd ich alternatywna nazwa: „łóżka hotelowe”.

Łóżko kontynentalne – czy jest dobre dla zdrowia?

Łóżka kontynentalne oferują znacznie bardziej komfortową powierzchnię do spania niż standardowe modele. W połączeniu z optymalnie twardym materacem i wysokością nawet 70 cm, zapewniają iście królewską jakość snu. Ciężar ciała zostaje równomiernie rozłożony, co dodatkowo zwiększa wygodę wypoczynku. Eleganckie, tapicerowane wezgłowie pełni funkcję nie tylko dekoracyjną, ale również użytkową. Zapewnia plecom zdrowe podparcie, uprzyjemniając wieczorne czytanie książek i oglądanie filmów. Dzięki obustronnej wentylacji materaca spanie na łóżku kontynentalnym to samo zdrowie.

Łóżko kontynentalne – gdzie się sprawdzi?

Wiele osób wyobraża sobie łóżko kontynentalne z pojemnikiem na pościel jako przeogromny mebel, który wymaga sypialni na miarę największego apartamentu w hotelu. Nic bardziej mylnego: odpowiednio dopasowane, dobre łóżko kontynentalne sprawdzi się w każdej sypialni – niezależnie od wystroju i metrażu pomieszczenia. Pozwoli zbudować przytulną atmosferę i doda aranżacji eleganckiego, wyrazistego charakteru. Na rynku znajdziesz obecnie nie tylko duże, masywne konstrukcje, ale również modele o kompaktowych rozmiarach. Zadowoleni będą i zwolennicy prostego, nowoczesnego designu i entuzjaści estetyki glamour.

Łóżka kontynentalne są obecnie dostępne w wielu różnych rozmiarach – na zdjęciu kompaktowe łóżko kontynentalne z oferty Salonów Agata

Łóżko kontynentalne w małej sypialni – dlaczego warto?

Łóżko kontynentalne w małej sypialni ma sens! Jednak jego zaproszenie do niewielkiego wnętrza będzie wymagało pewnych kompromisów. Zamiast dużego, masywnego modelu o wymiarach 180 × 200 cm, lepiej wybrać kompaktowe łóżko o szerokości 140 lub 160 cm. Jeśli dodatkowo będzie ono osadzone na smukłych nóżkach, zaprezentuje się lekko i optycznie poprawi proporcje pomieszczenia. Decydując się na łóżko kontynentalne z pojemnikiem, zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania pościeli, ręczników, butów, odzieży zimowej czy zabawek.

Podsumowanie

Łóżko kontynentalne powinno spełnić oczekiwania każdego, komu zależy na bardzo wysokim komforcie snu i szykownym wystroju sypialni. To doskonały wybór do różnych wnętrz – większych i mniejszych. Dużą powierzchnię do spania docenią zwłaszcza młodzi rodzice, do których w nocy często dołącza maluch.

Materiał partnera