sypialnia

Łóżko kontynentalne a zwykłe – porównanie

Odpowiedni wybór łóżka, a w szczególności materaca, jest bardzo istotny na drodze do zapewnienia sobie komfortowych warunków w nocy. Zdrowy, niczym niezakłócany sen jest tak ważny, ponieważ odpowiada za regenerację całego ciała, a także wpływa na poranne samopoczucie. Do wyboru masz przede wszystkim łóżka zwykłe i kontynentalne. Czym różnią się one od siebie? Jakie są zalety łóżek kontynentalnych? Odpowiadamy!

Czym jest łóżko kontynentalne?

Łóżka kontynentalne nie są tak popularne, jak standardowe modele, a do niedawna najczęściej były spotykane wyłącznie w pokojach hotelowych. Obecnie jednak coraz więcej osób docenia ich właściwości i decyduje się na taki wybór do prywatnej sypialni. Łóżka kontynentalne składają się z kilku elementów:

  • drewnianej skrzyni z dolnym materacem sprężynowym (tzw. boxspring),
  • materaca górnego (którego twardość jest idealnie dopasowana do indywidualnych potrzeb),
  • materaca nawierzchniowego – toppera (który ma na celu wydłużyć żywotność materaca głównego i uzupełnić całość konstrukcji),
  • dużego pojemnika na pościel (opcjonalnie).

Taka konstrukcja zagwarantuje Ci idealne podparcie dla kręgosłupa oraz reszty ciała, dzięki czemu będzie ono ułożone w prawidłowej pozycji przez całą noc. Ty z kolei szybko odczujesz różnicę pomiędzy jakością snu na tradycyjnym a kontynentalnym łóżku.

Główne różnice pomiędzy łóżkiem zwykłym a kontynentalnym

Główną różnicą pomiędzy zwykłymi a kontynentalnymi łóżkami jest oczywiście budowa. Już na pierwszy rzut oka widać dużą dysproporcję w ich wysokości i rozmiarze. Standardowe modele składają się z drewnianego stelaża, na którym układany jest materac piankowy lub sprężynowy (w zależności od potrzeb i indywidualnych preferencji) oraz ewentualnie topper.

Nie są one jednak zbyt wysokie, nawet w przypadku wykorzystania bardzo grubego materaca. Łóżka kontynentalne natomiast, ze względu na swoją kilkuwarstwową konstrukcję, są znacznie wyższe i większe. Tapicerowana skrzynia z materacem dolnym stanowi doskonałą podporę i stabilne, jednolite oparcie dla całej powierzchni materaca głównego.

Zalety łóżek kontynentalnych

Największą zaletą wysokiej jakości łóżek kontynentalnych, które znajdziesz w ofercie renomowanych sklepów, takich jak Bepema, jest możliwość bardzo dokładnego dopasowania ich do indywidualnych potrzeb. Aż trzy materace umożliwiają precyzyjne dostosowanie poszczególnych elementów oraz sprawiają, że nocny wypoczynek staje się nad wyraz komfortowy i efektywny.

Co więcej, wstawanie z tak wysokiego łóżka, siadanie na nim oraz ścielenie go jest znacznie wygodniejsze niż w przypadku niższych modeli. Cecha ta jest szczególnie cenna dla osób starszych lub mających problemy z kręgosłupem, a także kobiet w ciąży.

Materiał partnera