Świece zapachowe

Kwiatowe, owocowe i leśne, czyli przegląd rodzajów świec zapachowych

Trudno zaprzeczyć temu, że świece budują wyjątkowy klimat w każdym wnętrzu. Jest to możliwe zwłaszcza dzięki subtelnemu blaskowi. Jednak ich producenci zdecydowali się iść o krok dalej, dlatego można dziś cieszyć się wyjątkowymi świecami zapachowymi. Z jakich ich rodzajów można wybierać? I dlaczego stanowią tak nietuzinkowy dodatek do domu i mieszkania?

Świece zapachowe – dlaczego są tak lubiane?

Nastrój we wnętrzu można zbudować nie tylko dzięki modnym dekoracjom. Świetnie nadają się do tego także świece – zwłaszcza te, które pięknie pachną.

Łagodny aromat, który unosi się w domu lub w mieszkaniu, zdecydowanie poprawia samopoczucie. Ponadto zapalona świeczka maskuje inne, nie do końca przyjemne zapachy. Jeżeli chcesz pozbyć się przykrej woni, zrobisz to znacznie szybciej, zapalając płomień.

Oprócz tego świece zapachowe mogą stworzyć klimat podczas romantycznego wieczoru czy rodzinnego, świątecznego spotkania. Pozwalają one celebrować te chwile w wyjątkowej atmosferze. Jest to też zasługa między innymi tego, że można spotkać się z ich naprawdę rozmaitymi i często oryginalnymi zapachami.

Niektórzy mają wątpliwości co do tego, czy takie świece na pewno nie są szkodliwe dla zdrowia. Nie należy mieć jednak takich obaw wtedy, jeżeli powstają one z syntetycznych, ale ekologicznych i bezpiecznych olejków zapachowych. Właśnie tego typu produkty ma w swojej ofercie sklep Natura Love.

Rodzaje świec zapachowych

Intensywnie pachnące świece można podzielić ze względu na rodzaje aromatów. W ten sposób wyróżnia się świeczki:

  • kwiatowe – ich woń jest bardzo delikatna i subtelna. Są to na przykład produkty o zapachu jaśminu czy konwalii;
  • owocowe – świeczki te cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na ich różnorodność. Mają ciekawe, cytrusowe aromaty lub są to bardziej słodkie zapachy. Arbuz, truskawka, pomarańcze, grejpfrut to tylko niektóre z nich;
  • leśne – dzięki tym świecom w pomieszczeniu może unosić się na przykład przyjemna woń choinki.

Można też spotkać się z produktami o bardzo nietypowych aromatach. Świeczki o zapachu grzanego wina czy pierniczków są wręcz stworzone do tego, aby wykorzystać je w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Są także wśród nich takie, które chce się zjeść – mają one aromat ciepłej szarlotki, ciasta dyniowego, a nawet czekolady.

Dobrze wybrana świeczka zapachowa zdecydowanie podkreśla nastrój chwili. Ponadto takie oryginalne zapachy to świetne pomysły na prezent. Świeczka o aromacie deseru panna cotta, miętowej czekolady, karmelu czy ciasta brownie na pewno będzie niezapomnianym podarunkiem.

Materiał partnera