Kupno mebli drewnianych. Ile to kosztuje?

W branży meblarskiej drewno jest synonimem solidności, trwałości i długowieczności. Niestety, naturalne drewno często musi ustąpić pola materiałom znacznie tańszym. Czy drewniane meble to duży wydatek? Ile kosztują i co otrzymujemy za tę cenę? Poznaj koszty związane z zakupem mebli z naturalnego drewna i oceń sam, czy ich zalety są warte tych pieniędzy!

Ile kosztują drewniane meble?

Ceny mebli z naturalnego drewna są najczęściej wyższe niż tych wykonanych z płyt wiórowych i innych tańszych zamienników tego materiału. Wynika to m.in. z ceny samego surowca. Drewno jest cenne, bo na każdą deskę trzeba cierpliwie czekać – drzewo, które stanie się jej źródłem, musi uzyskać odpowiednie wymiary, a te rośliny cechują się szczególnie powolnym wzrostem.

Pozyskiwanie drewna zalicza się do prac w trudnych warunkach, więc robocizna związana z tym surowcem także jest droższa. Na cenę mebli drewnianych wpływa też fakt, że drewno meblowe jest staranie selekcjonowane i do takich celów stosuje się wyłącznie najwyższe jakościowo fragmenty surowca. Nie mogą być one spękane czy naruszone przez szkodniki, często też klienci oczekują jednorodnej barwy i mało wyraźnego usłojenia lub przeciwnie – urozmaiconego rysunku na deskach.

Przejdźmy do konkretów. Jakie są ceny mebli drewnianych? Zajrzyjmy do oferty firmy Meble K&D.

Pojemna trzydrzwiowa szafa o eleganckiej linii dostępna jest w promocyjnej cenie 3493,20 zł (cena przed obniżką: 4200 zł).

Łóżko Valentino o wymiarach 120 × 200 cm z pojemnikiem na pościel i szafkami z szufladką oraz materacem za złotówkę kosztuje 2746 zł. To cena okazyjna. Koszt poza promocją to 3354 zł.

To dużo czy mało? Zależy to nie tylko od zasobności portfela kupującego, ale też tego, co tak naprawdę otrzymujemy za te pieniądze.

Za co płacisz, gdy kupujesz meble drewniane?

Żeby właściwie ocenić wartość mebli drewnianych, warto poznać wszystkie ich zalety. Ta najważniejsza to nieporównywalna z żadnym tańszym odpowiednikiem drewna trwałość. Meble drewniane to zakup nie na lata, a na dekady. Wiele osób ma w pamięci stare szafy swoich babć, które mimo upływu lat i zmieniających się trendów meblarskich trwały niewzruszone i spełniały swoje funkcje dokładnie tak samo, jak pierwszego dnia, zyskując tylko na uroku. Z tej perspektywy zakup mebli z drewna to dobra inwestycja, bo przez lata ich użytkowania meble z płyt wiórowych musiałyby być wymienione kilkukrotnie.

Kolejna zaleta naturalnego drewna to jego unikatowość. Nie ma dwóch takich samych drzew ani desek. Nawet meble, które powstały na podstawie jednego projektu, będą nieco inne. Jeśli zaliczasz się do osób, które cenią wyjątkowe rzeczy, meble drewniane zaspokoją Twoje potrzeby w tym względzie.   

Materiał partnera