W jaki sposób można zaaranżować kuchnię nowoczesną?

Kuchnie nowoczesne. Wybrane propozycje aranżacyjne

Mówi się, że kuchnia jest sercem domu. To tutaj najchętniej przesiadujemy z kubkiem gorącej herbaty, odrabiamy z dzieciakami lekcje, prowadzimy rozmowy i oczywiście – przyrządzamy posiłki. Dlatego kuchnia powinna być funkcjonalnym i estetycznym miejscem. Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na minimalistyczne, nowoczesne wnętrza. Jak urządzić kuchnię w takim stylu?

 Kuchnia z wyspą

Kuchenne wyspy są dzisiaj coraz bardziej popularne. Duża wyspa może pomieścić wszystko co nam potrzebne do przygotowania jedzenia, ale również nieco mniejszy półwysep będzie bardzo praktycznym rozwiązaniem. Może być tylko blatem roboczym albo prawdziwym kuchennym centrum dowodzenia ze zlewozmywakiem czy kuchenką. Dobrze, jeżeli uwzględnia też miejsce do jedzenia – my możemy smażyć naleśniki, a maluchy – od razu je wcinać.

Wyspy najlepiej prezentują się w kuchniach połączonych z salonem. Mogą oddzielać te dwie przestrzenie naszego domu, będąc ulubionym miejscem domowników. Nowoczesna wyspa powinna być wykonana z drewna. To solidny, trwały materiał, który nie wymaga innych ozdób i dekoracji. Doskonale wpisuje się w minimalistyczne wnętrza, podkreślając ich charakter. Szczególnie meble na wymiar, oferowane przez Fabrykę mebli Rustikal, pozwalają stworzyć najbardziej funkcjonalne aranżacje. Możemy decydować o rozmiarze wyspy i pozostałych mebli, na pierwszym miejscu stawiając naszą wygodę.

Kuchnia ze stołem jadalnianym

Jeżeli nie kuchnia z wyspą, to może pomyślimy o kuchni ze stołem jadalnianym? To świetna propozycja również dla kuchni nowoczesnych. Meble nie muszą być ciężkie. Mogą być lekkie, jasne i przyjemne. Wszystko zależy od naszych potrzeb i gustów. Ma być komfortowo, a jednocześnie elegancko. A przede wszystkim – bez zbędnych szpargałów! Nowoczesne wnętrza tego nie lubią. Duży żyrandol nad drewnianym stołem na wysokich nogach, a do tego szafki kuchenne utrzymane w podobnej stylistyce. Muszą być pojemne, aby żadne słoiki z przyprawami, pojemniki na mąkę, kubki, talerze czy garnki nie stały na blacie. Ma być czysto i schludnie, ale nie chłodno. Kuchnia nowoczesna w żadnym wypadku nie powinna przypominać laboratorium! Prosta, wygodna, ze smakiem, w szarościach, beżach, bielach. Musi być przyjazna i ciepła, a meble z drewna bez wątpienia realizują ten cel. Są najlepszym wyborem do kuchni, ponieważ charakteryzuje je i prostota, i funkcjonalność. Do tego wyróżniają się niezwykłą trwałością i solidnością. Będą służyć przez lata, nadając naszej kuchni niezwykłego klimatu.

Niewielkie, ale wygodne wnętrze kuchenne

Również małą kuchnię można urządzić z klasą i w nowoczesnym stylu. Wybierając meble na wymiar, wykorzystamy każdy dostępny centymetr. Wysokie szafki do sufitu zmieszczą wszystkie kuchenne przybory. Nic nie będzie stało na widoku, a my zyskamy miejsce na przygotowanie nawet najbardziej wykwintnych dań! Niewielka przestrzeń nie musi być przeszkodą. Wystarczy znaleźć doświadczoną firmę, specjalizującą się w przygotowaniu kuchni pod wymiar, a poczujemy się wspaniale w naszej małej, a jednocześnie bardzo przyjaznej kuchni.

Materiał partnera