meble-kuchenne

Kuchnie na zamówienie – rozwiązanie skrojone do potrzeb i oczekiwań

Przy małej przestrzeni dobrze jest zrobić kuchnię na zamówienie. Dzięki temu rozwiązaniu wykorzystamy każdy centymetr, oszczędzimy sobie wycieczek po sklepach i żmudnego składania mebli. Takie kuchnie mogą być w naszym ulubionym stylu i kolorze, z wykorzystaniem wybranych materiałów. Jak może wyglądać taka kuchnia – tradycyjnie czy nowocześnie? O czym powinniśmy pamiętać, zamawiając kuchnię na wymiar? O tym wszystkim dowiesz się z artykułu.

Kuchnia na wymiar – fanaberia czy konieczność?

Deweloperzy budują coraz mniejsze mieszkania i często oszczędzają na przestrzeni, tworząc otwarte kuchnie. Zwykle są one mniejsze od zamkniętych i nie mają bezpośredniego dostępu do światła dziennego. To tworzy wiele wyzwań przy tworzeniu wystroju czy wyborze mebli. Nie musimy jednak znać się na tym. Możemy jednak skorzystać z pomocy specjalistów, którzy doradzą nam, jakie rozwiązania zastosować, aby móc cieszyć się gotowaniem niezależnie od wymiarów kuchni.

Ekspert z firmy Agal – meble na wymiar ze Szczecina radzi:

jeśli nie czujemy się wystarczająco kompetentni do projektowania własnej kuchni albo meble w sklepach nie spełniają naszych wymagań, zdecydujmy się na meble na wymiar. Takie rozwiązanie nie wymaga od nas żadnych umiejętności czy wykształcenia, a pozwoli nam mieć dokładnie taką kuchnię, o jakiej marzyliśmy.

Kuchnie na wymiar mają też jedną zaletę, której nie znajdziemy w meblach ze sklepu – są niepowtarzalne. Nigdzie na świecie nie znajdziemy takiej drugiej kuchni jak w naszym domu. Z kolei umiejętne wykorzystanie każdego centymetra, nawet na trudnych ukośnych czy okrągłych powierzchniach pozwoli powiększyć kuchnię, nie zmieniając jej metrażu.

Kuchnia na wymiar – tradycyjna czy nowoczesna?

Udając się do firmy tworzącej kuchnie na wymiar, nie musimy mieć gotowego projektu. Dobrze jednak mieć ogólne pojęcie o tym, czego chcemy. Podstawowy wybór to kuchnia nowoczesna lub tradycyjna.

Kuchnia tradycyjna jest ciepła i wygodna. Oparta na drewnie, beżach, brązach, czasem kamieniu. Kolorowe naczynia i ozdoby dodają przytulności i zachęcają do biesiadowania. We współczesnym wydaniu kuchni tradycyjnej metalowe elementy występują jako uchwyty czy sprzęt AGD.

Z kolei kuchnię nowoczesną tworzą wyraziste kolory, takie jak biel, czerń czy czerwień. Minimalistyczny wystrój, brak wolnostojących bibelotów i lśniące powierzchnie tworzą wrażenie czystości i porządku. Wszystkie urządzenia są wbudowane w konstrukcję, więc taką kuchnię łatwo się sprząta.

Pamiętajmy, że jasne kolory powiększają przestrzeń, a ciemne pomniejszają. Poprośmy projektanta o stworzenie w naszej kuchni na zamówienie jak największej ilości szafek i szuflad do przechowywania, bo ich nigdy nie jest za dużo!

Materiał partnera