kosze cargo w kuchni

Kuchenne cargo, czyli praktyczne składowanie

Kosze cargo w kuchennej zabudowie są jednym z częściej wybieranych rozwiązań. Ich popularność wynika z funkcjonalności oraz ergonomii. Można je stosować w niewielkich szafkach, w przypadku których półki nie pozwoliłyby na bezproblemowe wykorzystanie wnętrza. Planując zakup mebli do kuchni, warto zwrócić na nie uwagę. Czym dokładniej są i jak je dopasować do wnętrza? Sprawdź.

Kuchenne cargo – co to takiego?

Wyjaśniając, czym jest kuchenne cargo, można powiedzieć, że jest to kosz wykonany z niezbyt grubego drutu. Może on zostać pokryty chromem bądź też specjalną farbą. Całość została wyposażona w prowadnice, które umożliwiają chowanie i wysuwanie cargo z szafki.

Jego funkcjonalność jest zbliżona do szuflady. Różni się jedynie tym, że w przypadku kosza jest wysuwana cała zawartość szafki, a nie jedna szuflada

– wyjaśnia ekspert z Zakładu Stolarskiego KULENTY Sp. Jawna.

Rozwiązanie to ułatwia przechowywanie wszelkiego rodzaju akcesoriów i produktów na wyższych kondygnacjach. Konstrukcje tego typu są najczęściej wykorzystywane jako element zagospodarowania wąskich przestrzeni, w miejscach, w których nie sprawdzi się tradycyjna szuflada.

Jak wykorzystać kosze cargo?

Jak już wspomniano, jednym z częstszych sposobów na wykorzystanie kosza cargo jest zabudowanie wąskiej szafki. Niegdyś, niewielkie wnęki były wypełniane otwartymi szafkami, które sprawdzały się jedynie do składowania butelek. Rozwiązanie to może być funkcjonalne i pięknie się prezentować, ale nie każdy chce mieć w kuchni „nieosłoniętą” wnękę.

Z pomocą przychodzą kosze cargo, które pozwalają zabudować już 15-centymetrową lukę. Tak niewielka przestrzeń pozwala w praktyczny sposób przechowywać butelki z detergentami, akcesoria czyszczące czy też wszelkiego innego rodzaju produkty wykorzystywane w kuchni.

Część osób wybiera również wysokie cargo, umożliwiające składowanie dużej ilości artykułów. Powstaje wówczas tzw. szafka gospodarcza, która pozwala na przechowywanie zapasów – jest niezwykle pojemna, a w przypadku zastosowania szerszego wariantu, może pełnić funkcję spiżarni. Na dolnych, łatwo dostępnych półkach można umieścić najczęściej wykorzystywane artykuły i akcesoria, natomiast na górnych te rzadziej używane.

Bez względu na wybrany wariant, szafka cargo poprawia organizację kuchni, ale też ułatwia dostęp do wybranych elementów. Nic dziwnego, że jest uznawana za jedną z najpojemniejszych i najpraktyczniejszych – wydostanie nawet najmniejszych elementów z jej spodu, nie jest trudne. W związku z tym warto uwzględnić choć jeden taki element w projekcie swoich mebli kuchennych.

Materiał partnera