Kryteria wyboru materaców

Na rynku znaleźć można wiele rodzajów materaców, toteż wybór tego odpowiedniego może być dość problematyczny. Z tego powodu warto wiedzieć, jakimi kryteriami należy kierować się przy wybieraniu nowego materaca i jak ocenić jakość tego, który już posiadamy. Radzimy czym kierować się przy wyborze materaca.

Po pierwsze – wybierz właściwy rozmiar

Pierwszym krokiem, który trzeba wykonać przy wybieraniu materaca, jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Choć punkt ten powinien wydawać się oczywisty, to warto o nim wspomnieć, aby nikt nie pomyślał, aby go pominąć.

Rozmiar materaca, jak można się domyślać, musi być dopasowany do rozmiaru łóżka. Jeśli nie jesteście pewni, jakie wymiary ma wasze łóżko, lepiej dokładnie zmierzcie je przed wizytą w sklepie z materacami. Zwykle materace występują w standardowych rozmiarach, jednak zdarza się, że łóżko jest dość nietypowe. Wówczas można zamówić materac na wymiar.

Po drugie: pomyśl o swoim kręgosłupie

Dobry materac to taki, który zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Trzeba o tym pamiętać nawet, jeśli nie skarżysz się na bóle pleców. Jeśli wybierzesz niewygodny materac takie bóle lub inne problemy mogą pojawić się w przyszłości – radzi ekspert z firmy EVERSLEEP.

Dobrej jakości materac nie tylko daje odpowiednie podparcie kręgosłupowi, ale również przynosi ulgę w bólach pleców i karku oraz zapobiega ich powstawaniu.

Po trzecie: nie zapominaj o komforcie

Przed zakupem materaca musisz sprawdzić, czy jest on wygodny. Sprawdzisz to kładąc się na nim. Jeśli po chwili leżenia czujesz się komfortowo oznacza to, że materac jest komfortowy. Natomiast, gdy materac sprawia, że nie potrafisz się wygodnie ułożyć, to musisz szukać dalej.

Nigdy nie kupuj materaca bez jego wypróbowania!

Po czwarte: zwróć uwagę na jakość wykonania

To, jak wykonany jest dany materac ma związek z jego jakością, higieną oraz ochroną twojego zdrowia. W końcu z jednego materaca korzysta się przez wiele lat, nie tylko w celu spania. Na łóżku często ogląda się telewizję, czyta, a czasem także je, zatem może w nim roić się od roztoczy i bakterii, negatywnie wpływających na naszą kondycję zdrowotną. Wybierając materac trzeba więc sprawdzić w jaki sposób jest on chroniony przed rozwojem mikroorganizmów.

Po piąte: cenę traktuj drugorzędnie

Niektórzy myślą, że wysoka cena produktu jest gwarancją jego jakości. Prawda jest jednak taka, że w dzisiejszych czasach reguła ta nie zawsze jest prawdziwa. Z tego względu cena nie powinna być tym, co determinuje wasz wybór. Od niej o wiele ważniejsze są cechy materaca i to one powinny ostatecznie przekonać was o wyborze tego właściwego.