Izolacja natryskowa

Koszty izolacji natryskowej. Z jakim wydatkiem się liczyć?

Wydostawanie się na zewnątrz ciepła jest jednym z największych problemów w domach jednorodzinnych. Właśnie dlatego, bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie budynku. Jedną z najpopularniejszych metod termoizolacji stała się izolacja natryskowa. Można ją wykorzystywać do ocieplenia każdej części budowlanego obiektu. Izolacja natryskowa polega na naniesieniu odpowiedniego materiału na powierzchnię przy pomocy specjalnych urządzeń wysokociśnieniowych. Materiałem, który jest najczęściej wykorzystywany do wykonania izolacji natryskowej jest pianka poliuretanowa. Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, chcąc wykonać izolację natryskową?

Zalety izolacji natryskowej

Dzięki odpowiednim właściwościom, materiały wybierane do izolacji natryskowej sprawiają, iż sprawdzi się ona zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Jedną z największych zalet tej metody jest możliwość sprawnego oraz szybkiego zaaplikowania termoizolacyjnego produktu. Produkt tworzy zwięzłą i niezwykle wytrzymałą powłokę ochronną.

Izolacja zapewnia trwałość, a także zachowanie parametrów cieplnych na długie lata. Dzięki powłoce hydroizolacyjnej izolacja natryskowa zabezpiecza budynek także przed wilgocią i wodą. Dodatkowo, dzięki odporności termicznej, może chronić dom przed ewentualnym rozprzestrzenianiem się pożaru.

Koszt izolacji natryskowej

Cena wykonania izolacji natryskowej jest uzależniona od kilku istotnych czynników. Dokładnej wyceny może dokonać specjalistyczna firma, którą wybierzemy.

Jak mówi specjalista z firmy Proximo specjalizującej się w wykonywaniu izolacji z pianki poliuretanowejKoszt wykonania izolacji natryskowej jest zwykle zależny od grubości wykonanego natrysku, a także od rodzaju pianki. Jednym z czynników, który najbardziej może wpłynąć na całkowity koszt jest wielkość powierzchni, jaka ma zostać ocieplona. Ocieplenie samego poddasza będzie dużo tańsze niż ocieplenie całego domu. Kompleksowa termoizolacja da jednak większy komfort oraz zagwarantuje, iż ciepło nie będzie wydostawać się z żadnej strony.

Izolacja natryskowa pianką poliuretanową

Pianka poliuretanowa posiada bardzo duże właściwości izolujące. Z tego względu, może łatwo zastąpić styropian bądź wełnę mineralną. Doskonale nadaje się do rozpylania na niemal wszystkich powierzchniach, dzięki bardzo dobrej przyczepności. Jest także niezwykle lekka, a także bardzo łatwo się ją rozprowadza. Montaż pianki jest jednym z najszybszych sposobów wykonania termoizolacji. Można stosować ją wszędzie tam, gdzie nie da się dotrzeć ze styropianem.

Izolacja natryskowa jest jedną z najbardziej popularnych oraz najwygodniejszych metod termoizolacyjnych. Posiada wiele zalet, a jej cena może być niezwykle korzystna w zależności od wybranej firmy specjalistycznej.

Materiał partnera