Kosz w szafce narożnej – czy to dobry pomysł?

Niekiedy funkcjonalne urządzenie kuchni wymaga odrobiny sprytu i niebanalnych rozwiązań szytych na miarę. Jednym ze sposobów na dobre zagospodarowanie nawet niewielkiej przestrzeni kuchennej są kosze w szafce narożnej. Jak sprawdza się to na co dzień? Jakie ma zalety i zastosowania? Czy kosz w szafce narożnej będzie odpowiedni dla Twojej kuchni? Przekonajmy się!

Kosz w kuchennej szafce narożnej – jak to działa?

Wbrew pozorom nie chodzi tu o kosz na śmieci. Kosze w kuchennej szafce narożnej to alternatywa dla półek, która ułatwia przechowywanie i dobywanie produktów oraz akcesoriów kuchennych, a także wydatnie powiększa rzeczywistą pojemność mebli. O ukazanie zasady działania koszy w szafce narożnej poprosiliśmy specjalistę z firmy Inoxa Industrie:

Istotą koszy do szafek narożnych jest to, że zajmują one całą szafkę, a po jej otwarciu dostęp do przechowywanych w niej rzeczy jest bardzo łatwy. Umieszczone są na ruchomych systemach – wysuwanych lub obrotowych – mocowanych do szafki. Gdy jest zamknięta, kosze wypełniają całą jej przestrzeń. Dzięki temu unikamy marnowania miejsca w szafkach narożnych, co często ma miejsce w meblach niewyposażonych w kosze. Do szafki narożnej trudno jest sięgać, dlatego często w jej głębi przechowujemy powietrze albo rzeczy, których nie planujemy wcale wyciągać. Korzystając z ruchomych koszy, uwalniamy tę marnowaną przestrzeń, a kuchnia staje się bardziej funkcjonalna.

Jednym słowem: same zalety! Lepsze wykorzystanie miejsca, łatwiej o utrzymanie porządku i komfortowe sięganie po to, czego akurat potrzebujemy, bez „nurkowania” w głębokiej narożnej szafce!

Charakterystyka koszy do kuchennych szafek narożnych

Kosze do szafek narożnych w kuchni mogą wyglądać i być skonstruowane różnie. Świadczy o tym m.in. liczba dostępnych modeli. Inoxa Industrie oferuje cztery tego typu systemy o odmiennych materiałach, właściwościach i wyglądzie. Przyjrzyjmy się dwóm z nich: Korner Compact i Karuzela De Luxe.

System Korner Compact składa się z drucianych koszy o pełnym wysuwie. Kosze są chromowane, a ich maksymalny udźwig to 10 kg. Dno koszy także jest druciane. Konstrukcja jest lekka wizualnie. Proste linie wprowadzają porządek i ład do wnętrza szafki. Wszystkie przedmioty umieszczone w koszach są doskonale widoczne, co ułatwia korzystanie z nich.

System koszy do szafek narożnych Karuzela De Lux cechuje się subtelnym designem. Dna koszy są pełne, w kolorze białym. Mają one kształt ¾ koła. Relingi w kolorze srebrnym są delikatne i cienkie. Całość cechuje lekkość, którą podkreślają płynne kształty. Kosz jest obrotowy. Aby zamknąć szafę, należy ułożyć go wyciętą stroną w kierunku drzwi szafki.

Materiał partnera