kosiarki do trawy na dużym terenie

Kosiarki polecane do dużych powierzchni

Trawę można kosić z kilku powodów – dla utrzymania jej estetycznego wyglądu, w celu nadania jej odpowiednich właściwości użytkowych lub też w celu ograniczenia emisji uczulających pyłków. Niezależnie od tego, jak cel nam przyświeca w tym zadaniu, warto wykonywać je przy użyciu odpowiednich sprzętów. Dostępne na rynku kosiarki dzielimy na kilka różnych rodzajów – sprawdźmy, które z nich sprawdzą się przy przycinaniu trawników o dużej powierzchni?

Traktorki ogrodowe

Jeśli chodzi o koszenie trawników o naprawdę dużych powierzchniach – na przykład murawy na boisku do gry w piłkę nożną – traktorek ogrodowy jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Zaletą tych urządzeń jest przede wszystkim komfort operatora. Inaczej, niż w przypadku innych kosiarek, traktorek wyposażony jest w siedzisko i układ kierowniczy podobny do tego w samochodzie. Kosząc, operator wygodnie siedzi na urządzeniu. Wydajne silniki oraz duża szerokość ostrzy sprawia, że skoszenie trawnika o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych zajmuje wyjątkowo mało czasu. Jednocześnie urządzenia te są bardzo zwrotne, dlatego mogą być używane również tam, gdzie rosną krzewy i drzewa. Szeroki wybór traktorków ogrodowych znajdziemy w ofercie sklepu HAND.

Kosiarki bębnowe

Nazywane są też kosiarkami rotacyjnymi. Pod względem zasady działania są bardzo podobne do zwykłych kosiarek ogrodowych – posiadają tarczę z ostrzami, która obracając się tnie trawę. Z drugiej strony mamy jednak sporo różnic konstrukcyjnych, które wpływają na efektywność koszenia. Przede wszystkim – kosiarka nie posiada niskiej obudowy, która mogłaby przygniatać trawę przed kontaktem z trawami. Dlatego urządzenie to świetnie spisuje się przy koszeniu trawy wysokiej – źdźbła zostają ścięte zanim zdążą się ugiąć. Dodatkowo kosiarka bębnowa wyposażona jest jedynie w jedną parę dużych kół z traktorowym bieżnikiem, dzięki czemu zachowuje dużą manewrowość i świetnie spisuje się w nawet bardzo trudnym, nierównym terenie

Kosiarki listwowe

Te kosiarki znacznie różnią się od innych urządzeń z tej kategorii. Dlaczego? Ponieważ zamiast obrotowych ostrzy wyposażone są w dwa zestawy noży umieszczonych na długiej, prostej listwie umocowanej z przodu. Jeden z zestawów jest ruchomy i porusza się na boki z dużą prędkością, co powoduje ścięcie trawy ździebeł wchodzących między ich ostrza a noże z drugiego, nieruchomego zestawu. Podobnie jak kosiarki bębnowe posiadają one podwozie z jedynie jednym zestawem kół, co daje im dokładnie te same zalety – wysoką zwrotność oraz mobilność na nierównym terenie.

Materiał partnera