Lekka kosiarka bijakowa tylno-boczna

Kosiarka tylno-boczna lekka czy ciężka – którą wybrać?

Stosowane między innymi w rolnictwie kosiarki tylko-boczne można kupić w wersji lekkiej albo ciężkiej. Teren, który wymaga wykarczowania nie zawsze jest równy. Jednak kosiarki tylno-boczne to takie urządzenia, które stworzono do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach. Montowane z tyłu ciągnika przy pomocy ruchomego wysięgnika, poruszają się na boki, doskonale radząc sobie ze wszystkimi przeszkodami.

Zastosowanie kosiarki tylko-bocznej

Kosiarką tylno-boczną można oczywiście kosić, ale też rozdrabniać grube gałęzie albo wyjątkowo twarde rośliny. Dzięki takim funkcjom maszyna ma o wiele większe zastosowanie niż klasyczne kosiarki.  W zależności od jej rodzaju można nawet pracować na pochylonym terenie, skarpach, zboczach, poboczach dróg i w rowach. Dokładne karczowanie terenu i przygotowywanie go pod nasadzenia, z jej pomocą przebiega szybko, bezproblemowo i sprawnie. Wielozadaniowość kosiarek tylno-bocznych sprawiła, że są chętnie wykorzystywane zarówno przez rolników, jak i gminne zakłady porządkowe.

Sprzęty tego rodzaju oferują wyspecjalizowane przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją maszyn rolniczych i komunalnych. Ich znaczenie podkreśla właściciel firmy ORKAN.

Podstawą naszej oferty są kosiarki bijakowe, kosiarki tylno-boczne z serii KTBC K i KTBC Z oraz mulczery. Te nowoczesne urządzenia świetnie nadają się do koszenia okolic dróg, a także rowów, nieużytków, wzniesień i innych terenów publicznych. W miejscach wymagających jednoczesnego zebrania i szybkiego usunięcia skoszonego materiału roślinnego, warto wykorzystać naszą kosiarkę bijakową z koszem. Zarówno z dolnym, jak i górnym wysypem. Co ważne, w bogatej ofercie firmy ORKAN znajdują się kosiarki bijakowe do URSUS C330 oraz wielu innych modeli ciągników. Szeroka gama maszyn umożliwia agregowanie z każdym ciągnikiem, zarówno o małej, jak i dużej mocy silnika. Dzięki rozbudowanej ofercie jesteśmy w stanie zaproponować kosiarkę bijakową do każdego typu ciągnika. Wszystkie urządzenia można bardzo łatwo na nim zamontować, co czyni pracę wygodną.

Rodzaje kosiarek tylno-bocznych

Kosiarki bijakowe dzieli się na kosiarki tylno-boczne ciężkie i lekkie. Ciężka maszyna sprawdza się podczas koszenia i pielęgnacji łąk, pastwisk i różnych nieużytków. Cechuje ją wytrzymała konstrukcja, a także bardzo masywna budowa. Dzięki niej można zlikwidować nierówności na poboczach dróg lub na terenach rekreacyjnych. Z kolei kosiarki lekkie doskonale sprawdzają się w połączeniu z lekkimi traktorami, gdzie konieczny jest lżejszy osprzęt. Idealne przy pielęgnacji trawników, dają sobie radę w zaniedbanym terenie pełnym kamieni i gałęzi.

Materiał partnera