kobieta uruchamia kosiarkę automatyczną

Kosiarka automatyczna – ułatwienie przy pielęgnacji trawnika

Odkąd zamieszkałeś w domu, zastanawiasz się, jak łatwiej skosić trawę. Choć widok przystrzyżonego trawnika oraz zapach świeżo skoszonej trawy daje mnóstwo przyjemności i satysfakcji, to obowiązek regularnego koszenia do najprzyjemniejszych nie należy. Kosa spalinowa, kosiarka wózkowa, ciągnik ogrodowy – wszystkie wymagają Twojego zaangażowania. Jeśli chcesz oszczędzić czas i energię, zainwestuj w kosiarkę automatyczną.

Ekspert z firmy Ilex z Poznania:

Kosiarki automatyczne mimo swojej ceny zyskują coraz więcej zwolenników. Brak czasu sprawia, że staramy się zautomatyzować jak najwięcej czynności, również pielęgnację ogrodu. Umożliwia to kosiarka automatyczna, wykonując za nas całą pracę.

Czym jest kosiarka automatyczna?

Najpewniej właśnie się o niej dowiedziałeś i jeszcze nie dowierzasz, że nareszcie ktoś odpowiedział na Twoje prośby i zaprojektował bezobsługowe urządzenie do koszenia trawy. Kosiarka automatyczna przystrzyże trawnik za Ciebie. Wystarczy odpowiednio ją zaprogramować i jest gotowa do pracy. Tak, jak właściciele liniejących zwierząt domowych pokochali automatyczne odkurzacze, tak Ty pokochasz automatyczną kosiarkę. Bezgranicznie.

Porównanie do robota sprzątającego jest uzasadnione z jeszcze jednego względu. Podobnie jak on, kosiarka automatyczna ma wbudowane czujniki, dzięki którym omija przeszkody. W zestawie z kosiarką dodawany jest często przewód ograniczający, którym zabezpieczysz drzewa i krzewy (jego działanie jest banalnie proste).

Przy zakupie kosiarki automatycznej możesz liczyć na szczegółowe instrukcje użytkowania ze strony pracowników sklepu, a nawet na montaż i programowanie maszyny w ogrodzie. Nie martw się, nie zostaniesz pozostawiony sam sobie przy montażu stacji dokującej i przewodów ograniczających.

Kosiarkę automatyczną programuje się za pomocą smartfona przez bluetooth lub panelu sterującego, który umożliwia dokładniejsze zaplanowanie koszenia. Są również modele z możliwością połączenia ze smartfonem przez sieć komórkową, aplikacja działa nawet z drugiego końca świata. Nie musisz się martwić , że coś tak cennego zostanie skradzione ponieważ niektórzy producenci dają certyfikat antykradzieżowy a wyższe modele (cenniejsze) mają wbudowany moduł GPS z dokładną lokalizacją maszyny.

Korzyści płynące z używania kosiarki automatycznej

Kondycja trawnika wiele mówi o właścicielach posesji, nic dziwnego, że na wzór amerykańskich przedmieść, Polacy również dbają o swój wizerunek, pielęgnując zieleń przed domem. Robot koszący bardzo w tym pomaga. Oprócz niezaprzeczalnej zalecie, jaką jest bezobsługowe koszenie trawy, dzięki kosiarce automatycznej Twój trawnik zagęści się i przestanie wymagać częstego podlewania. Jak to możliwe?

Kosiarka automatyczna mulczuje trawę. Częste strzyżenie trawnika powoduje, że ścinane jest zaledwie kilka milimetrów długości, które spadają  między źdźbła trawy, tworząc wyściółkę. Ta zatrzymuje wodę w glebie, a dodatkowo zamienia się w kompost, który jest doskonałym, naturalnym nawozem.

Robot koszący jest najcichszy ze wszystkich kosiarek i odporny na wilgoć, również na opady deszczu. Bez obaw może być przechowywany pod gołym niebem.

Z kosiarką automatyczną właściwie o nic nie musisz się martwić, ponieważ jest bezobsługowa. Kiedy ona będzie kosić trawnik, Ty możesz popijać lemoniadę w cieniu lub robić cokolwiek chcesz.

Materiał partnera