kondensacyjny kociol gazowy

Kocioł elektryczny czy gazowy?

Do ogrzewania domów najczęściej wykorzystuje się kotły gazowe lub elektryczne. Czym różnią się wskazane rozwiązania? Które z nich jest tańsze w eksploatacji? Na te i inne pytania związane z ogrzewaniem budynku na pewno warto sobie odpowiedzieć, choćby ze względu na obecną sytuację związaną z problemem zanieczyszczania środowiska. Wybrany system powinien być ekonomiczny i ekologiczny.  W przypadku mroźnej zimy – także wydajny.

Kocioł gazowy – charakterystyka

Gdy chodzi o ogrzewanie domu, to od wielu lat dużą popularnością cieszą się tak zwane kotły kondensacyjne. Między innymi dlatego, że takie urządzenia nie tylko ogrzewają dom, ale też zapewniają ciepłą wodę.

Odpowiednio dobrany kocioł gazowy powinien wytwarzać tyle ciepła, ile potrzebuje dany dom. Podczas jego zakupu trzeba zwrócić uwagę na moc umowną urządzenia. Im wyższa, tym większe zużycie gazu, a co za tym idzie – wyższe rachunki. Dobry jakościowo sprzęt daje jednak możliwość regulacji mocy, co w przypadku łagodnej albo ostrej zimy jest bardzo wygodne. Co ważne, kotły gazowe współpracują z każdym rodzajem instalacji, choć najefektywniej pracują przy ogrzewaniu podłogowym i ściennym.


Na rynku sprzedaje się dziś przeróżne gazowe kotły kondensacyjne. Do wyboru pozostają modele stojące albo wiszące. Decydując się na konkretne urządzenie, należy sprawdzić materiał, z którego piec został wykonany i kilka ważnych parametrów. Nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Dobrać i zamontować kocioł gazowy może Ci wyspecjalizowana firma. Wybierz taką, która cały czas podnosi swoje kompetencje. Tylko wtedy będziesz miał pewność odpowiednio dopasowanego kotła.

Specjaliści, których zatrudniamy i nowoczesny park maszynowy budują sukces naszej firmy. Staramy się iść z duchem, cały czas świadcząc usługi na jak najwyższym poziomie. Regularnie podnosimy kwalifikacje zawodowe i bierzemy udział licznych w szkoleniach branżowych. Dzięki temu klienci zyskują rozwiązania ekonomiczne, praktyczne i nowoczesne. Doradzamy w dziedzinie ogrzewania domu. Zajmujemy się montażem i serwisem kotłów

tłumaczy przedstawiciel firmy EKO ANWA.

Kocioł elektryczny – charakterystyka

Wydaje Ci się, że ogrzewanie prądem jest totalnie niepraktyczne? To nieprawda. Wystarczy odpowiednio dobrać taryfę. Kocioł elektryczny nie jest może urządzeniem energooszczędnym, ale w połączeniu z kominkiem daje całkiem wydajny i tani sposób pozyskiwania ciepła. Jest też ekologiczny w eksploatacji.

Poza tym, kocioł elektryczny jest często praktykowanym rozwiązaniem, gdy w domu nie ma dostępu do sieci gazowej. W wielu przypadkach stanowi wtedy jedyną szansę na ogrzanie budynku.

Materiał partnera