Ramki na dyplomy

Kiedy warto wybrać stojące ramki na dyplomy?

Dyplom, certyfikat czy wyróżnienie zdobyte ciężką pracą warto oprawić w odpowiednie ramki do dyplomów. Są one niezbędnym elementem wyposażenia biur, gabinetów, przychodni czy kancelarii. Pozwalają w łatwy sposób uwidocznić potwierdzenie szkoleń, ukończonych kursów czy szkół. Przydają się także w domu, gdy chcemy oprawić w ramkę dyplom swojego dziecka. Jest ich oczywiście wiele rodzajów. Kiedy sięgnąć po te stojące?

Jakie są ramki do dyplomów?

Podstawowym zadaniem ramki do dyplomów jest godne wyeksponowanie swojej zawartości. Najczęściej są to dokumenty potwierdzające zdobyte doświadczenie, ukończone szkoły czy też kursy. Powieszone na ścianie gabinetu czy przychodni podnoszą rangę miejsca i pozwalają wzbudzić większe zaufanie wśród odwiedzających. Zdecydowanie lepiej jest mieć je wyeksponowane w eleganckich i stylowych ramkach. Aby jednak osiągnąć jak najlepszy efekt, należy postawić na ramki do dyplomów jak najwyższej jakości. Muszą one także wyróżniać się eleganckim i stylowym wyglądem. Ramka wykonana z kiepskich i słabych materiałów może upaść, zniszczyć się czy potłuc, przez co łatwo o zniszczenie zawartości.

Zatem w poszukiwaniach ramek do dyplomów ogromną rolę odgrywa jakość użytych materiałów. W kancelariach czy gabinetach doskonale prezentuje się drewno. Najlepiej postawić na jego klasyczne odcienie jak dąb, mahoń czy orzech. W przychodniach lekarskich świetnie sprawdzą się także klasyczne i gładkie białe, szare lub czarne ramki. Można wybrać także tworzywo sztuczne, pod warunkiem, że będzie dobrze odlane. Znalezienie tanich plastikowych ramek nie stanowi żadnego problemu. Za jakość jednak trzeba dopłacić, a jeśli chcemy osiągnąć estetyczny, spójny i elegancki efekt – tylko wytrzymała ramka w tym pomoże. Poza tym wybierając ramki, warto zwrócić uwagę na rodzaj szkła. Dobrą i solidną propozycją jest szkło ołowiowe. Powinno też ono chronić dyplom czy certyfikat przed wyblaknięciem pod wpływem działania promieni słonecznych.

Zalety stojących ramek do dyplomów

Ramki do dyplomów można w zasadzie podzielić głównie pod względem sposobu ich mocowania. Najczęściej wybierane są ramki wiszące, które można umieścić na ścianie i stworzyć z nich fotogalerię. Stanowią od razu ciekawy element dekoracyjny we wnętrzu i łatwo dzięki nim zagospodarować pustą przestrzeń na ścianie. Inną propozycją są stojące ramki do dyplomów. Jakie są ich zalety? Trudniej je zniszczyć, bo ryzyko upadku takiego elementu dekoracyjnego jest mniejsze. Ramki stojące można bez problemu ustawić na niewielkich półeczkach czy w gablotce, co dodatkowo ochroni dyplom czy certyfikat przed promieniami słonecznymi lub dotykaniu przez obce osoby. Świetnie sprawdzają się również wówczas, gdy we wnętrzu nie ma wolnej przestrzeni na ścianach. Przecież nie każdy gabinet czy przychodnia dysponuje miejscem na powieszenie ramek, dlatego stojące modele sprawdzają się tutaj doskonale. W końcu można je umieścić nawet na parapecie! Dobrze pasują także na biurko czy stół. W takim reprezentacyjnym miejscu codziennie będą przypominały o zdobytym sukcesie. 

Odpowiednie obramowanie do dyplomów i certyfikatów

Jak dobrać odpowiednie ramki stojące na dyplomy? Jak mówi sprzedawca z BD Art – sklepu z ramkami:

Eleganckie i stylowe stojące ramki na dyplomy to ciekawa dekoracja każdego pomieszczenia. Ważne jednak, aby nie tylko dobrze wyglądały na półce, ale też odpowiednio zabezpieczały zawartość. Dlatego lepiej wybierać solidne ramki przeznaczone do eksponowania dyplomów i unikać na przykład słabszej jakościowo antyramy. Profesjonalne ramki chronią nie tylko przed upadkiem, ale też promieniowaniem słonecznym. Dzięki temu certyfikat czy dyplom zdobyty ciężką pracą na dłużej zachowuje swój świetny wygląd.

Ramki stojące na dyplomy to ciekawy sposób pozwalający wyeksponować swoje osiągnięcia. Przydają się tak w domu, jak i w biurze. Są również pomocne dla organizatorów różnych szkoleń czy kursów. Przekazanie uczestnikom certyfikatów w eleganckim obramowaniu z pewnością podnosi rangę wydarzenia. Ramki stojące sprawdzają się do tego wprost idealnie. Można je umieścić na półce, komodzie czy kominku bez konieczności szukania odpowiedniego miejsca na ścianie, a później wiercenia w niej.

Materiał partnera