siedzisko pod prysznicem

Kiedy warto się zdecydować na siedzisko pod prysznicem?

Siedziska pod prysznicem większości osób nadal kojarzą się z nieestetycznymi taboretami, niepasującymi do reszty pomieszczenia. Obecnie jednak, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, wielu producentów proponuje ogromną ofertę wariantów krzeseł, które nie tylko w znacznym stopniu ułatwiają kąpiel, ale również stanowią gustowny dodatek do przestrzeni łazienkowej. Kiedy warto kupić siedzisko pod prysznic i czym kierować się przy jego wyborze? Podpowiadamy.

Siedzisko pod prysznic – kiedy się sprawdzi?

Stołki do łazienki w szczególności przeznaczone są dla osób, które mają trudności z samodzielnym poruszaniem się. Z tego powodu ich zakup to dobry wybór dla osób niepełnosprawnych lub starszych, które nie mają siły na kąpiel w pozycji stojącej. Funkcjonalne siedzisko umożliwi im zarówno komfortowe korzystanie z prysznica i samodzielne umycie się, jak i da im poczucie niezależności oraz odciąży innych, którzy sprawują nad nimi opiekę. 

Gustowne siedziska dostępne w ofercie ALL-SPA we Wrocławiu to także doskonały pomysł do uzupełnienia łazienek osób ceniących sobie wygodę. Dzięki montażowi ergonomicznego fotela pod prysznicem mogą one komfortowo rozsiąść się, a tym samym odbyć kąpiel w dogodnej i niesamowicie przyjemnej pozycji. Poza tym tego typu wyposażenie polecane jest dla dzieci, w przypadku których, zastosowanie krzesła w znacznym stopniu zwiększa ich bezpieczeństwo podczas mycia się.

Jak wybrać wygodne i estetyczne siedzisko pod prysznic?

Wybór fotela pod prysznic musi brać pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim jego wymiary powinny być dopasowane do metrażu łazienki, wzrostu, wagi oraz preferencji klienta. W związku z tym w ALL-SPA mamy możliwość dostosowania wysokości oraz wielkości siedziska, a co więcej możemy je indywidualnie wyprofilować, tak aby zapewniało, jak najwyższy poziom wygody.

W ofercie producenta znajdziemy zatem stołki bez lub z oparciami, które pozwolą na oparcie się i zrelaksowanie. Z kolei osoby, które lubią luksus, estetykę i funkcjonalność, powinny postawić na siedzisko w formie fotela z podłokietnikami, który dodatkowo wesprze ręce podczas odprężających kąpieli.

Warto pamiętać o tym, że solidne siedzisko pod prysznic musi być wykonane z trwałych materiałów. Między innymi ze styropianu EPS 200 o gęstości około 25kg/m3, który zabezpiecza powierzchnię wyposażenia przed negatywnym działaniem pary wodnej. Co więcej, tworzywo jest proste w utrzymaniu w czystości, dzięki czemu nie tylko posłuży na długi czas, ale także będzie odznaczać się swoim pierwotnym i niezniszczonym wyglądem.

Materiał partnera