Bukiet sztucznych kwiatów

Kiedy sztuczne kwiaty to lepszy pomysł niż kwiaty naturalne?

Niektóre osoby nie wyobrażają sobie domu czy mieszkania bez żywych kwiatów w doniczkach, ale rośnie też grono osób przekonanych, że czasami z powodzeniem mogą je zastąpić kwiaty sztuczne. Dostępne dziś dekoracje florystyczne nie przypominaną już tych, które możemy pamiętać z dawnych lat – mało estetycznych i wykonanych ze słabej jakości materiałów. Obecnie sztuczne kwiaty to eleganckie i nietuzinkowe ozdoby wnętrz i balkonów, do tego bardzo trwałe i pasujące do różnych aranżacji.  

Żywe rośliny wymagają odpowiedniego miejsca i uwagi

Każdy, kto miał w domu rośliny doniczkowe, z pewnością przyzna nam rację. Nie tylko trzeba je regularnie podlewać, ale też nawozić, przesadzać w większe doniczki i pilnować, by nie zaszkodziły im wysokie temperatury czy zbytnie nasłonecznienie we wnętrzach. Najbardziej kłopotliwe dla domowników bywają dłuższe wyjazdy – trzeba prosić rodzinę lub przyjaciół, by regularnie doglądali kwiatów. Niekiedy też, mimo naszych najlepszych chęci, nie możemy sobie pozwolić na trzymanie w domu żywych kwiatów ze względu na brak odpowiedniego miejsca, przeszkodą może być na przykład zbyt mała wilgotność powietrza lub zacienienie pomieszczeń. Równie często jak mrozy i niskie temperatury, szkodliwe dla roślin we wnętrzach mogą być upały, zwłaszcza przy braku dobrej wentylacji czy klimatyzacji albo jeśli trzymamy je na parapetach. Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, jeśli chcemy trzymać kwiaty na balkonie, w takim miejscu będą one wymagać jeszcze większej uwagi i stałego monitorowania warunków pogodowych. Wszystkich tych problemów unikniemy wybierając kompozycje ze sztucznych kwiatów: trwałe, odporne na zmiany temperatury, zachowujące na długo swój pierwotny, estetyczny wygląd. Dotyczy to nie tylko dekoracji do domu, ale też na przykład okolicznościowych wiązanek przygotowywanych na 1 listopada. Pogoda jesienią bywa fatalna, zdarzają się już przymrozki, nierzadko pada czy wieje. W takich warunkach żywe kwiaty mają małe szanse na przetrwanie… A nawet jeśli akurat pogoda dopisze – kwiaty cięte i tak szybko tracą swoje walory estetyczne.    

Kwiaty sztuczne we wnętrzach komercyjnych

Jak tłumaczy nasz ekspert z hurtowni kwiatów sztucznych Kwiaty TO TU: w miejscach takich, jak hotele, restauracje, kluby sportowe, szkoły czy ośrodki zdrowia jeszcze trudnej o dogodne warunki do rozwoju dla żywych kwiatów, a do tego pojawia się problem, kto ma o nie dbać na co dzień. Trudno oczekiwać, że osoby odpowiedzialne za sprzątanie tych obiektów, a tym bardziej ich pracownicy będą poświęcać swój cenny czas na zabiegi pielęgnacyjne. Zakup kwiatów sztucznych, trwałych i estetycznych, rozwiązuje ten problem. Nie będzie też już ryzyka, że ktoś może być uczulony na daną roślinę. 

Sztuczne kwiaty na różne okazje

Kompozycje ze sztucznych kwiatów mogą być wspaniałymi dekoracjami sezonowymi – na jesień, na Boże Narodzenie czy na Wielkanoc. Ich zaletą jest fakt, że można je wykorzystywać też w kolejnych latach. Nie każdy też wie, że ten rodzaj kwiatów zyskuje coraz większe uznanie również w branży ślubnej. Sztuczne kwiaty jak żywe wykorzystywane są m.in. do dekoracji samochodów państwa młodych, stołów i sal weselnych. Za ich wyborem przemawiają bardzo przystępne ceny, bogaty wybór wzorów i kolorów oraz trwałość takich dekoracji. Do tego, można je z powodzeniem wykorzystać po ślubie i weselu: do udekorowania domu albo po prostu zachować na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia. Natomiast wybierając kwiaty naturalne, musimy liczyć się z ich krótką żywotnością. 

Materiał partnera