balustrady

Kiedy i dlaczego warto wybrać balustradę ze stali kwasoodpornej?

Balustrada ze stali kwasoodpornej to nowoczesna balustrada, która zadowoli oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Dlaczego warto jest zdecydować się właśnie na nią i gdzie może się sprawdzić? Dowiedz się, czym charakteryzuje się taka balustrada i jakie ma zalety, a na pewno przekonasz się do takiego rozwiązania.

 Zalety balustrady ze stali kwasoodpornej

Balustrada ze stali kwasoodpornej charakteryzuje się elegancją, estetyką i nowoczesną stylistyką. Jest bardzo trwała i ładnie wygląda w połączeniu z innymi materiałami, stając się prawdziwą ozdobą wnętrza lub elewacji budynku. Świetnie komponuje się z kamieniem, drewnem, szkłem, jak też z cegłą. Balustrada jest gustowna, a jednocześnie dyskretna – nie rzuca się w oczy, odbierając cały urok pozostałym elementom. Jej rolą jest dodanie czaru i atrakcyjności, ale nie skupienie na sobie całej uwagi.

Warto również dodać, że stal jest odporna na wysokie temperatury oraz na duże obciążenia. Można jej nadać różne kształty i zdobić wybranymi elementami, sprawiając że balustrada będzie jeszcze bardziej efektowna. Stal można w różny sposób wykańczać, nadając jej odmienny wygląd. Można ją piaskować, szlifować i polerować.

Balustrada ze stali nierdzewnej ma jeszcze jedną ważną cechę. Jak sama nazwa wskazuje, jest odporna na działanie kwasów, które mogą występować chociażby w opadach deszczu na terenach o dużym stężeniu spalin, czyli na przykład w dużych miastach. Jeżeli balustrada nie byłaby należycie zabezpieczona, prędzej czy później pojawiłyby się na niej plamy, które byłyby bardzo trudne do usunięcia – mówi nasz rozmówca z firmy Farma Tech z Kutna.

Kiedy zdecydować się na balustradę ze stali kwasoodpornej?

Na balustradę ze stali kwasoodpornej powinniśmy zatem zdecydować się, mieszkając miastach z wysokim stężeniem pyłu zawieszonego w powietrzu, ale nie tylko. W Polsce panuje dość duże zanieczyszczenie powietrza, dlatego można ją zastosować praktycznie w każdym miejscu. Tylko takie balustrady będą miały szansę zdobić, a nie szpecić elewację, ponieważ są odporne i wytrzymałe na nieprzyjazne warunki atmosferyczne i inne czynniki. Balustrady ze stali kwasoodpornej sprawdzą się również w zakładach przemysłowych i innych miejscach, gdzie zachodzi ryzyko działania mniej sprzyjających warunków. Można je w łatwy sposób oczyścić z różnego rodzaju osadów, zapyleń oraz zabrudzeń. Niestety, trzeba się liczyć z łatwym powstawaniem odcisków po palcach i zacieków po deszczu. Mimo tych niedogodności, jest to rodzaj balustrady, na który niewątpliwie warto jest się zdecydować.

Materiał partnera