mieszkanie w blizniaku

Jakie są główne zalety mieszkania w bliźniaku?

Bliźniak to alternatywa dla zabudowy szeregowej i domu jednorodzinnego wolnostojącego. Ma formę dwóch budynków przylegających do siebie i posiadających jedną wspólną ścianę. Zwykle budynki te wyróżniają się lustrzanym układem. W Polskich miastach i miasteczkach coraz częściej inwestorzy decydują się właśnie na zakup budynków bliźniaczych ze względu na wiele zalet, jakie oferują. Jakie są plusy mieszkania w zabudowie bliźniaczej?

Dlaczego warto zamieszkać w budynku bliźniaczym?

Porównując z domami jednorodzinnymi wolnostojącymi, obiekty w zabudowie bliźniaczej są znacznie tańsze. Można oszczędzić zarówno na etapie budowy, jak i podczas eksploatacji. Osoba kupująca dom zwraca zwykle uwagę na to, że koszty budowy wiążą się z niższą ceną nieruchomości. Domy w zabudowie bliźniaczej pomagają także zmniejszyć koszty eksploatacji i ogrzewania. Wynika to z lepszych warunków termicznych, które uzyskuje się dzięki połączeniu budynków wspólną ścianą. Budynki w zabudowie bliźniaczej dają także większe możliwości wykorzystania powierzchni. Zwykle obiekty ulokowane są na jednej z granic działki, dzięki czemu zyskuje się duże możliwości zagospodarowania terenu po drugiej stronie domu. Do budowy bliźniaka wystarczy też działka o mniejszej szerokości.

Gdzie warto kupować budynki w zabudowie bliźniaczej?

Domy w zabudowie bliźniaczej dają także możliwość zamieszkania w pobliżu rodziny. Lepszy kontakt z bliskimi lub znajomymi (przez ścianę domu) wiąże się z wieloma udogodnieniami. Warto jednak zwracać uwagę, aby inwestować w nieruchomości od sprawdzonych deweloperów. Takie rozwiązanie daje gwarancję bezpieczeństwa i komfortu użytkowania, ponieważ specjaliści dbają o to, aby zarówno układ funkcjonalny, jak i cały obiekt był funkcjonalny i zgodny z przepisami prawa. Taką możliwość oferuje m.in. BG Development, który oferuje domy zgodne z potrzebami użytkowników.

Czy warto kupować budynki bliźniacze?

Domy w zabudowie bliźniaczej pod względem zapotrzebowania na energię cieplną przewyższają domy jednorodzinne. Pomimo tego, że trzeba dzielić z sąsiadami granicę działki i jedną ścianę, to komfort mieszkania jest taki sam, jak w domu jednorodzinnym. Wspólna ściana to również duża zaleta pod kątem energetycznym budynków, ponieważ zapewnia dodatkową izolację zewnętrzną. Warto więc decydować się na zakup gotowych domów bliźniaczych od dewelopera, ponieważ takie rozwiązanie daje wiele korzyści zarówno finansowych, jak i użytkowych. Profesjonaliści zadbają o dopełnienie wszelkich formalności związanych z pozwoleniem na budowę, a przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się nowym, pięknym domem.

Materiał partnera