obraz z drzewem wiszący w salonie

Jakie obrazy preferują seniorzy?

Masz w rodzinie starszą osobę i szukasz dla niej pomysłu na prezent? Dobrym wyborem będzie obraz, który odmieni wnętrze domu lub mieszkania. To świetny podarunek na urodziny, rocznicę ślubu, Dzień Dziadka lub Babci, a także święta. Wybierając obraz, warto pamiętać, że seniorzy mają inne preferencje jeśli chodzi o sztukę, więc nie można kierować się przy tym własnym gustem. Jakie obrazy będą idealne na prezent dla seniora?

Za jakimi obrazami nie przepadają osoby starsze?

Zanim przejdziemy do tego, jakie motywy na obrazach najbardziej spodobają się seniorom, warto podkreślić, jakich dekoracji najlepiej unikać. Jeśli ma być to trafiony prezent, unikaj wzorów abstrakcyjnych. Osoby starsze wolą sztukę, w której mogą odczytywać symbolikę lub po prostu podziwiać piękne motywy, które są dla nich zrozumiałe. Nie lubią natomiast sztuki, w której muszą zastanawiać się, co jest na obrazie. Mowa tu oczywiście o sztuce nowoczesnej, która często  przedstawia motywy geometryczne. Takie dzieła są zdecydowanie nie dla nich, a co więcej nie wpasują się raczej w styl ich wnętrza. 

Jakie obrazy preferują starsze osoby?

Dobrym pomysłem na prezent dla seniora jest obraz z uniwersalnym motywem, jakim jest natura. Osoba starsza patrząc na niego, nie musi się zastanawiać, co znajduje się na obrazie. Ponadto patrzenie na takie dzieła uspokaja i nietrudno dopasować je do stylu wnętrza. Są to po prostu uniwersalne obrazy. Sklep internetowy LUDESIGN-GALLERY oferuje takie dzieła drukowane na płótnie, dzięki czemu są bardzo trwałe, a do tego łatwe w czyszczeniu.  Innym świetnym pomysłem na prezent, który z pewnością spodoba się osobie starszej, jest obraz z pejzażem. Takie dekoracje są ponadczasowe, a widoki na nich przedstawione mogą kojarzyć się z miejscami, w których byli w przeszłości i przywołać miłe wspomnienia.

O czym trzeba pamiętać, wybierając obraz na prezent dla seniora?

Oprócz tego, jakie motywy będą preferowane przez seniorów, kupując dla nich obraz, trzeba pamiętać jeszcze o kilku rzeczach. Po pierwsze, musi on być dopasowany stylem i kolorystyką do wnętrza, aby było ono spójne. Dlatego miej na uwadze, w jakim miejscu senior powiesi to dzieło. Co więcej, osoby starsze wolą barwy ciepłe, naturalne takie jak brązy, beże, a także zielenie czy biel. Lepiej unikać obrazów o bardzo ciemnych kolorach. Musisz pamiętać także o dobraniu odpowiedniego rozmiaru. Jeśli szukasz dekoracji na dużą, pustą ścianę wybierz obraz o dużym rozmiarze. Jeśli natomiast ma to być jedna z wielu ozdób w pomieszczeniu, zdecyduj się na mniejszy.

Materiał partnera