nożyce ogrodowe

Jakie nożyce ogrodowe kupić: elektryczne czy spalinowe?

Jeśli jesteś właścicielem ogrodu i marzysz o tym, aby był on wypielęgnowany i zadbany, musisz przygotować się na sporo pracy, która jeżeli wyposażysz się w odpowiednie narzędzia, będzie jednak bardzo przyjemna i satysfakcjonująca. Nic nie buduje i nie poprawia nastroju bardziej niż spędzanie czasu we własnym ogrodzie, który zachwyca bujnością krzewów, wielobarwnymi kwiatami i gęstymi żywopłotami. Nożyce ogrodowe to narzędzie, bez którego nadanie krzakom i żywopłotom pożądanych kształtów byłoby niemożliwe.

Do jakich prac przydają się nożyce ogrodowe?

Nożyce ogrodowe to jeden z podstawowych artykułów ogrodniczych, którego nie może zabraknąć w żadnym ogrodzie. Będą Ci potrzebne do podcinania małych i większych gałązek, cięcia łodyg, formowania krzaków ozdobnych oraz przycinania żywopłotów. Dzięki nim krzaki tworzące żywopłot w Twoim ogrodzie będą się bujnie i gęsto rozrastać. 

Regularne przycinanie pielęgnacyjne żywopłotu ma niebagatelne znaczenie, gdyż doskonale wpływa na jego kondycję. Czynność ta jest niezwykle ważna, ponieważ gęsty żywopłot zapewni Ci odpowiednią intymność w Twojej zielonej oazie, skutecznie oddzielając ją od spojrzeń sąsiadów czy przypadkowych przechodniów. Będzie on nie tylko barierą oddzielającą ogród od świata zewnętrznego, chroniącą go przed nadmiernym hałasem i wiatrem, ale także piękną ozdobą dodającą mu uroku.

Jakie są rodzaje noży ogrodowych i czym się charakteryzują?

Do wyboru masz kilka rodzajów nożyc. Największą popularnością cieszą się nożyce elektryczne i spalinowe, które możesz kupić np. w sklepie Bauster. Oto, czym się charakteryzują:

1. Nożyce spalinowe

Tego typu nożyce najlepiej sprawdzają się w cięciu okazałych żywopłotów rosnących na dużych przestrzeniach. Wyróżnia je duża moc oraz wydajność. Niestety ich konstrukcja sprawia, że są dość ciężkie, a ich obsługa może nastręczać niewprawnym ogrodnikom pewnych trudności. Wybierając nożyce spalinowe, musisz liczyć się także z tym, że podczas pracy emitują one spaliny i generują sporo hałasu. Są doskonałą propozycją dla osób, które profesjonalnie zajmują się pielęgnacją roślin i często pracują w dużych ogrodach albo opiekują się zielenią miejską.

2. Nożyce elektryczne

Nożyce elektryczne są o wiele lżejsze i cichsze od swoich spalinowych odpowiedników. Aby mogły pracować, potrzebują ciągłego podłączenia do źródła prądu. Dużym atutem tego narzędzia jest łatwość obsługi oraz wydajność. To idealna propozycja dla właścicieli niewielkich ogrodów. Będą wystarczające do przycinania średnich żywopłotów i tych, które składają się z roślin liściastych. 

Materiał partnera