meble systemowe modulowe salon scianka

Jakie meble określamy mianem systemowych?

Meblościanki kojarzące się ze słusznie minioną epoką odchodzą już do lamusa, a ich miejsce zajmują nowoczesne meble systemowe, nazywane także modułowymi. Pozwalają one na dowolne dopasowywanie poszczególnych elementów systemu do możliwości mieszkaniowych i przestrzennych. Meble systemowe są bardziej ekonomiczną alternatywą dla dość kosztownych mebli na wymiar. Co warto wiedzieć o meblach systemowych? O tym poniżej!

Czym charakteryzują się meble systemowe?

Meble systemowe, nazywane też segmentowymi czy modułowymi to zestaw gotowych elementów – regałów, szafek i komód, które możemy dowolnie zestawiać w miarę naszych potrzeb. Każda kolekcja mebli systemowych składa się z różnych wariantów poszczególnych elementów systemu, które umożliwiają idealne dopasowanie do naszego wnętrza i możliwości przestrzennych. Warto podkreślić, że w przypadku takiego rozwiązania nie musimy kupować wszystkich elementów naraz, a dokupować je w dowolnym czasie. Meble systemowe to świetna alternatywa dla dość drogich mebli produkowanych na wymiar. Umożliwiają urządzenie pomieszczeń w domach i mieszkaniach prywatnych, ale świetnie sprawdzą się również, chociażby w przypadku biur. Producenci mebli systemowych, tacy jak chociażby Meblar, posiadają duży wybór kolekcji, dzięki czemu możemy zaaranżować swoje wnętrze w wymarzony sposób, nie płacąc wcale zbyt dużo za to wyposażenie.

Meble systemowe – co warto wiedzieć?

Ponieważ meble systemowe umożliwiają dowolne dobieranie poszczególnych elementów kolekcji, wnętrze możemy urządzać powoli, nie kupując wszystkich mebli naraz. Warto jednak przed rozpoczęciem takiego przedsięwzięcia dokonać pomiarów pomieszczeń oraz wstępnie zaprojektować, jak powinny one wyglądać – gdzie postawimy kanapę, regały na książki czy komody pod sprzęt RTV. Następnym krokiem jest przejrzenie dostępnych mebli na rynku – projektowane dzisiaj nowoczesne meble systemowe znajdziemy w różnych stylach: skandynawskim, industrialnym, minimalistycznym czy prowansalskim. Charakteryzuje je oryginalny design, solidne wykonanie i funkcjonalność – dzięki ciekawym rozwiązaniom bez problemu zyskamy odpowiednią przestrzeń do przechowywania i stylową aranżację. Meble systemowe znajdziemy w różnych kolorach – jednolitych bądź łączących kilka barw, na przykład drewno z czernią. Możemy postawić na połyskujące lub matowe fronty – w wyborze ogranicza nas jedynie wyobraźnia i dostępność kolekcji, tych jednak na rynku jest ogrom, więc z pewnością nawet najbardziej wymagająca osoba znajdzie dla siebie satysfakcjonujące meble modułowe.

Materiał partnera