pojedyncze łóżko

Jakie łóżko okaże się idealne dla jednej osoby?

Wybór łóżka do sypialni to jedna z ważniejszych decyzji, jaką trzeba podjąć podczas urządzania domu lub mieszkania. Warto pamiętać, że to właśnie na tym meblu będziemy spędzać najwięcej czasu. Na sen poświęcamy bowiem ok. 1/3 doby. Z tego powodu łóżko powinno być bardzo wygodne, dzięki czemu zapewni nie tylko spokojny sen, ale również wygodny odpoczynek. Podpowiadamy, jakie łóżko okazuje się najlepsze dla jednej osoby.

Osoby śpiące samodzielnie mają tak samo bogaty wybór łóżek, co pary poszukujące dwuosobowych mebli. W przypadku singli nawet łatwiejsze staje się wybranie idealnego łóżka, ponieważ nie muszą oni zwracać uwagi na potrzeby i oczekiwania drugiej osoby. Mogą dobrać zarówno wygląd, jak i budowę łóżka wyłącznie do własnych preferencji. Ponadto bez żadnego problemu dopasują odpowiedni dla siebie materac, bez uwzględniania wagi innej osoby.

Nienależnie od tego, czy poszukujesz łóżka jednoosobowego, czy dwuosobowego, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wytrzymałość. Sprawdź, z jakich materiałów zostało wykonane i upewnij się, czy cała konstrukcja jest solidna. Dzięki temu łóżko będzie mogło służyć przez długi czas, bez konieczności jego wymiany po kilku latach. Ważne jest także upewnienie się, czy mebel wyróżnia się odpornością na różne uszkodzenia – podpowiada doradca klienta pracujący w sklepie z łóżkami Meblove24.

Jaki wymiary łóżka pojedynczego wybrać?

Podstawowa długość łóżek wynosi 200 cm, niezależnie czy są przeznaczone dla jednej, czy dla dwóch osób. Jeśli jednak jesteś bardzo wysoki, zastanów się nad zakupem dłuższego łóżka, aby zapewnić sobie wygodę. Natomiast jeżeli chodzi o szerokość, dla jednej osoby najlepiej sprawdza się łóżko 90 cm. Jest to uniwersalna szerokość mebli pojedynczych, ponieważ przestrzeń o takich wymiarach umożliwia swobodne przekręcanie się na łóżku. Dużą zaletą takich mebli jest to, że nie zajmują dużo miejsca. Spokojnie zmieszczą się w każdej sypialni.

Niektórzy wolą jednak więcej miejsca do spania i uważają, że 90 cm to za mało, by komfortowo odpocząć. Dla takich osób świetnie sprawdzą się łóżka kontynentalne o szerokości 120 cm. Zajmą one co prawda nieco więcej przestrzeni w sypialni, ale za to zapewnią wygodny sen oraz wypoczynek. Ciekawą propozycję stanowią również modele, wyróżniające się szerokością 140 cm. Jest to duża przestrzeń dla jednej osoby, ale niektórzy lubią mieć sporo miejsca, zwłaszcza jeśli w trakcie snu często się przekręcają. Jeśli tylko wymiary sypialni umożliwiają wstawienie łóżka o takich rozmiarach, nie zastanawiaj się i skorzystaj z tej możliwości. Pamiętaj, że najważniejsza jest Twoja wygoda. Nieodpowiednio dopasowane łóżko nie pozwoli Ci się wyspać i odpocząć.

Materiał partnera