zraszacz ogrodowy wybor modelu

Jaki zraszacz ogrodowy wybrać, by zaoszczędzić sobie pracy?

Odpowiednio dobrany zraszacz nie tylko sprawia, że ogrodowy trawnik zyskuje idealny wygląd. Pozwala on też zaoszczędzić sporo pracy związanej z pielęgnowaniem przydomowej zieleni. Na rynku istnieje dziś sporo rozwiązań, które pozwalają stworzyć dogodny automatyczny system nawadniania trawnika. Jakie sprawdzą się najlepiej? I gdzie można się w nie wyposażyć?

Czemu warto zainwestować w dobrej klasy zraszacz ogrodowy?

Wiele osób zastanawia się nad sensem montowania zraszacza ogrodowego na własnym terenie. Okazuje się jednak, że taki sprzęt może przynieść sporo korzyści. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba dostarczania roślinom odpowiedniej ilości wody.  

Zdecydowanie największym plusem z montażu zraszaczy ogrodowych jest ich mobilność. Można je postawić akurat tam, gdzie jest to potrzebne.   

Kolejną zaletą jest wydajność pracy zraszaczy. Dzięki zwiększonemu przepływowi wody nadają się one do gleb lekkich, piaszczystych i dobrze przepuszczalnych.

Jeszcze inną korzyścią z zastosowania zraszacza ogrodowego jest jego wszechstronność i uniwersalność, jeśli chodzi o zakres działania.

Zraszacz – dobry pomysł do małego i dużego ogrodu?

Nie ma znaczenia wielkość podwórka czy ogrodu. Zraszacz jest w stanie podlewać wokół siebie teren w kształcie okręgu, pokrywając wodą nawet kilkanaście metrów kwadratowych.

Oczywiście po redukcji promień podlewania można zmniejszyć, na przykład do wartości około 6 metrów. Pozwala to zaoszczędzić sporo regularnej pracy.

Przykładowe modele zraszaczy ułatwiających prace ogrodnicze

Na które konkretnie zraszacze się decydować? Które modele są najbardziej efektywne i ułatwiają wykonywanie codziennych zadań?

Pierwszą propozycją jest zraszacz rotacyjny 5004 PLUS FC Rain Bird, dostępny w ofercie sklepu ogrodniczego Zielony Klomb. Wyróżnia się szybką i łatwą wymianę dyszy. Z kolei nowatorska technologia Rain CurtainTM zapewnia równomierną dystrybucję wody i pozwala na utrzymanie trawnika w idealnym stanie. Dzięki obniżeniu natężenia przepływu w poszczególnych dyszach możliwe jest ponadto zwiększenie zasięgu działania.

Innym rozwiązaniem będzie zraszacz PRO-SPRAY PROS-04 HUNTER. To zdecydowanie najmocniejszy i najbardziej wszechstronny korpus na rynku. Produkt ten jest w stanie wytrzymać więcej niż jeden pełny obrót nakrętki korpusu o 360°. Jednocześnie może nadal utrzymać szczelność przy dowolnym ciśnieniu, redukując możliwość nadmiernego wyciekania.   

Materiał partnera