Wyciskanie soków - wyciskarka

Jaki wybrać model wyciskarki?

Owoce i warzywa powinny być jednym z podstawowych składników diety, ze względu na dużą ilość zawartych w nich składników korzystnych dla zdrowia i zachowania szczupłej sylwetki. Dobrym i praktycznym pomysłem na wykorzystanie bogactwa witamin i mikroelementów jest wyciskanie soku warzywno-owocowego, przyrządzenie koktajli i robienie przecierów. Dla walorów smakowych i zdrowotnych ważny będzie sposób, w jaki to zrobimy.

Soki, przeciery, lody i koktajle – jak wykorzystać potencjał tkwiący w owocach i warzywach?

Zdrowe odżywianie przestaje być jedynie nowym trendem, którym interesuje się zaledwie garstka zafascynowanych nim osób, a coraz częściej jest po prostu koniecznością wynikającą z życia w ciągłym stresie i coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku. Najlepszym sposobem na przejście na zdrową dietę o optymalnym dla organizmu składzie jest korzystanie z warzyw i owoców. Są one bogate we wszystkie składniki odżywcze od bardzo łatwo przyswajalnych węglowodanów, przez witaminy aż po antyoksydanty opóźniające starzenie się organizmu i zapobiegające wielu groźnym chorobom. Wielkim plusem owoców i warzyw jest to, że większość ich zalet żywieniowych można wykorzystać, wyciskając z nich smaczne soki, które łatwo wypić będąc w domu czy zabierając ze sobą do pracy albo szkoły – przekonuje specjalistka z firmy Kuvings, będącej  producentem nowoczesnego sprzętu kuchennego wykorzystującego innowacyjne technologie.

Wyciskanie soków wydaje się proste, jednak w rzeczywistości dla walorów smakowych oraz zachowania wszystkich witamin czy minerałów zawartych w owocach i warzywach duże znaczenie ma sposób, w jaki wykonamy tę czynność. Tradycyjne sokowirówki działają ma zasadzie noży tnących oraz sita, które mechanicznie rozciera miąższ, przeciskając go przez swoje oczka. Niestety powoduje to, że uzyskany sok jest dosyć wodnisty, a szybko obracające się ostrza sprawiają, że staje się on bardzo napowietrzony, co widać choćby po powstającej na powierzchni pianie. Obecność powietrza ma duże znaczenie dla jakości i walorów zdrowotnych soków, ponieważ powoduje ono, że wiele cennych składników ulega szybkiemu utlenieniu i traci swoje właściwości. Sok przygotowany w ten sposób nie zawsze będzie smaczny, a jego dłuższe przechowywanie powoduje szybkie pogorszenie jego jakości.

Istnieje jednak sposób, który pozwala na uzyskanie soku, który będzie można długo przechowywać bez utraty wartości, a jego konsystencja będzie aksamitna i jednorodna. O wiele lepsze okażą się też walory smakowe, a zużywane owoce i warzywa będą w pełni spożytkowane. Rozwiązaniem jest użycie wyciskarki wolnoobrotowej, które uzyskuje sok w zupełnie inny sposób. Zamiast szybko wirujących noży i sita, za pracę wyciskarki w tym przypadku odpowiedzialny jest powoli obracający się ślimak, nieco podobny do tych, jakie są stosowane w maszynkach do mięsa. Tu jednak owoce i warzywa nie są cięte ani rozszarpywane a jedynie wolno zgniatane. Powolny, ale silny nacisk sprawia, że urządzenie jest w stanie wydobyć cały dostępny sok, a jednocześnie uniknąć wszystkich problemów powodowanych przez tradycyjne sokowirówki.

Do wyciskania zdrowych i smacznych soków najlepiej użyć urządzeń oferowanych przez światowego lidera w konstruowaniu wyciskarek wolnoobrotowych firmy Kuvings. Produkty przez nią dostarczane zapewniają najwyższą jakość wykorzystywanych podzespołów i użytych materiałów potwierdzoną 10-letnią gwarancją, a jednocześnie są nagradzane najbardziej prestiżowymi wyróżnieniami z dziedziny designu.

Co oferuje najlepszy producent wyciskarek – firma Kuvings?

Wyciskarki firmy Kuvings to urządzenia, które pozwolą na szybkie wyciskanie zdrowych soków z warzyw i owoców, gwarantując ich najwyższą jakość. W ofercie firmy są dostępne różne modele wyciskarek wolnoobrotowych, które łatwo można dopasować do swoich potrzeb, wybierając ten, który oferuje najbardziej przydatne rozwiązania. Szczególnie ciekawie prezentują się najnowsze urządzenia – pierwszy inteligentny model wyciskarki Motiv1 oraz topowy EVO 820PL z bardzo bogatym wyposażeniem.

Model B6000 PLUS (2018) to ulepszona wersja pionierskiej wyciskarki opracowanej przez firmę Kuvings, w którym zastosowano otwór o niespotykanej u konkurencji szerokości aż 75 mm. Pozwoliło to na przyspieszenie wyciskania i znacznie uprościło cały proces, ponieważ owoce i warzywa można wyciskać bez konieczności krojenia ich na mniejsze kawałki. W ten sposób konstruktorzy sprawili, że do urządzenia można włożyć całe jabłko czy pomarańczę.

Wyciskarka D9900 to model pochodzący z roku 2018. Jego design nawiązuje do stylistyki zastosowanej w bezpośrednim poprzedniku D9500. W modelu D9900 zaprojektowano równie szeroki otwór mający już 82 mm, co znacznie podwyższyło wygodę korzystania z urządzenia. W wyciskarce zastosowano pomysłowe i praktyczne zabezpieczenie wlotu, czyli klapkę z podwójnym otworem. Większym, który służy do wkładania miękkich i dużych owoców i warzyw oraz mniejszym, przeznaczonym dla tych, które są twardsze i węższe. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w modelu D9900 jest również znacznie powiększony wylot odpadów. Ta zmiana sprawia, że pozbywanie się pulpy jest o wiele wygodniejsze. Uwagę zwraca również udoskonalony kształt ślimaka, powodujący, że sok jest wyciskany jeszcze efektywniej.

EVO 820PL (2020) to model, który nie jest rozwinięciem wcześniejszych konstrukcji, a projektem opracowanym od podstaw. Jego stylistyka nawiązuje do innych modeli firmy Kuvings, a kształt ułatwia obsługę i przenoszenie urządzenia. Wielkość obudowy gwarantuje odpowiednią stabilność, a wygodny uchwyt ułatwia przenoszenie i ustawienie maszyny. W modelu Evolution znajdziemy otwór o równie dużej szerokości 82 mm oraz zabezpieczenie w postaci ruchomej klapki. Istotne jest jego centralne umiejscowienie, dające dobry dostęp z obu stron. Zadbano także o efektywne odprowadzanie pulpy – otwór, który do tego służy, jest szeroki i otwarty, dzięki czemu wyciskarka pracuje płynniej i łatwiej się ją myje. Cechą, która przełoży się na jeszcze większą długowieczność urządzenia, są dodatkowe otwory wentylacyjne, znajdujące się w korpusie. Ponieważ EVO 820PL jest topowym modelem firmy Kuvings na jego wyposażeniu oprócz standardowego sita do soków znajdują się również dodatkowe: do gęstych koktajli typu smoothie oraz pysznych owocowych sorbetów.

Model Motiv1 to odpowiedź firmy Kuvings na najnowsze trendy związane ze stosowaniem ułatwień w obsłudze sprzętu za pomocą smartfonów. Wyciskarka ta jest wyposażona w innowacyjny czujnik dający możliwość określenia podstawowych parametrów ważnych przy zdrowym odżywianiu i dbaniu o sylwetkę, takich jak BMI (Body Mass Index), a także poziom tkanki tłuszczowej czy zawartości wody albo wskaźnik Podstawowej Przemiany Materii. Urządzenie może też komunikować się z aplikacją, która zadba o ułożenie optymalnej i zdrowszej diety podpowiadając jakie składniki warto wykorzystywać. Ze względu na możliwości, jakie oferuje dostępna aplikacja model Motiv1 może stać się osobistym trenerem podpowiadającym, jakie ćwiczenia warto wykonywać dla poprawy kondycji i uzyskania bardziej wysportowanej sylwetki.

Materiał partnera