mieszkanie

Jaki oczyszczacz powietrza najlepiej poradzi sobie ze smogiem?

W Polsce smog składa się głównie z tlenków węgla, azotu, siarki oraz szkodliwych pyłów. Istnieje wiele negatywnych skutków zdrowotnych długotrwałego wdychania smogu, takich jak choroby układu oddechowego, zwiększone ryzyko zachorowania na raka oraz ogólny spadek jakości życia. Jeśli kupimy dobrej jakości oczyszczacz powietrza, smog oraz inne zanieczyszczenia na stałe znikną z naszych domów.

Czym jest i jak działa oczyszczacz powietrza na smog?

Większość z nas spędza w domach i biurach znaczną część dnia. Niestety są to miejsca, w których pomimo dbania o czystość i porządek stale pojawiają się różnego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak pył, kurz, roztocza i smog. Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które dba o to, aby powietrze, którym oddychamy w domach, zawsze było zdrowe, czyste i świeże. Oczyszczacz powietrza na smog marki Samsung usuwa zanieczyszczenia poprzez zestaw specjalnych filtrów, do których należą filtr wstępny, węglowy oraz HEPA. Filtr wstępny odpowiada za eliminację dużych cząsteczek zanieczyszczeń, takich jak włosy, sierść i kurz. Filtr węglowy usuwa nieprzyjemne zapachy oraz tzw. lotne związki organiczne, czyli substancje znajdujące się w farbach, tapetach, meblach, dywanach czy środkach czystości.

Jednak to ostatni rodzaj filtrów jest tym najważniejszym, w jaki powinien być wyposażony antysmogowy oczyszczacz powietrza. Smog, drobny pył, alergeny i roztocza – te wszystkie szkodliwe czynniki eliminuje filtr HEPA. O jego wysokiej skuteczności najlepiej świadczy fakt, że został on wyprodukowany na potrzeby projektu budowy bomby atomowej i pierwotnie miał służyć do oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń radioaktywnych. Obecnie filtry HEPA stosowane są nie tylko do produkcji domowych oczyszczaczy powietrza, ale także m.in. w szpitalach, elektrowniach jądrowych oraz zakładach produkujących żywność i leki.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do domu lub mieszkania?

Podejmując decyzję o tym, jaki oczyszczacz powietrza kupić do domu lub mieszkania, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Część z nich to subiektywne możliwości i odczucia kupującego. Są to cena, którą jesteśmy w stanie zapłacić za oczyszczacz, jego wygląd oraz indywidualne preferencje nabywcy. Druga część dotyczy obiektywnych danych związanych z parametrami sprzętu. Zastanawiając się, jaki oczyszczacz powietrza wybrać, należy uwzględnić wielkość pomieszczenia, w którym będzie stało urządzenie, wydajność sprzętu i sposób filtracji. Pomocne w podjęciu decyzji, jaki oczyszczacz powietrza kupić, mogą być też funkcjonalności oczyszczaczy oferowane przez producentów.

Marka Samsung oferuje w swoich urządzeniach funkcje dodatkowe, takie jak: tryb nocny, blokada rodzicielska czy moduł Wi-Fi. Samsung oferuje także pewne istotne funkcje dla tych, których głównym powodem kupna urządzenia jest smog. Oczyszczacz powietrza Samsung ma wbudowane czujniki stężenia zanieczyszczeń oraz automatyczny tryb pracy, który samodzielnie bada jakość powietrza, a następnie dostosowuje do niej swoje ustawienia. Niezależnie jednak od tego, jakie urządzenie wybierzemy i dlaczego, najważniejszy jest efekt w postaci bezpiecznego dla zdrowia powietrza w domu. Gdy kupimy dobrej jakości oczyszczacz powietrza, smog oraz inne zanieczyszczenia nie będą nam już zagrażać. Dlatego odpowiedzią na pytanie, jaki oczyszczacz powietrza wybrać, będzie z pewnością ten dobrej jakości.