moskitiera w oknie

Jaki kolor moskitiery wybrać?

Moskitiera to dobrze prezentujący się, a przede wszystkim skuteczny produkt, który pozwala na zabezpieczenie wnętrza domu lub mieszkania przed insektami. Te bywają prawdziwą zmorą w okresie wiosenno-letnim. Ale na jaki konkretnie produkt warto się zdecydować? Jakie zabarwienie moskitiery sprawdzi się najlepiej i co warto wiedzieć na temat dostępnych na rynku opcji?

Wybierz taki odcień, który nie będzie rzucać się w oczy

Wiele osób obawia się, że siatka moskitiery zaburzy widok z okna lub po prostu będzie się rzucać w oczy. Tak naprawdę wszystko zależy jednak od tego, na jaki wariant kolorystyczny się zdecydujesz. Najlepiej postawić na takie wybarwienie, które w połączeniu z innymi elementami stolarki i z naturalnym oświetleniem na zewnątrz będzie jak najbardziej dyskretne.

Na przykład jeśli wiesz, że Twoje okno wychodzi na stronę północną, spokojnie możesz postawić na ciemniejszy wariant moskitiery okiennej. Z kolei jeśli widok wychodzi na południe lub na zachód, to być może lepiej zdecydować się na jasny odcień, który optycznie nie będzie tłumić światła.

Kolejna rzecz to dopasowanie koloru moskitiery na przykład do takich elementów jak ramka czy rama okienna. Im bardziej będą one do siebie dopasowane, tym lepiej będzie to wyglądać.

Wady i zalety poszczególnych kolorów moskitiery

Na rynku występują między innymi moskitiery przezroczyste. Można by pomyśleć, że to model idealny, bo przecież takie neutralne wybarwienie powinno dobrze wyglądać w każdych warunkach. Rzeczywiście, o wiele łatwiej dopasować taką moskitierę do pozostałych części okna czy drzwi. Natomiast pamiętaj o tym, że w taką „niewidzialną” siatkę domownicy stosunkowo często mogą wpadać.

Bardzo dobrym wyborem będą moskitiery w odcieniu szarości. Nie za jasne, nie za ciemne. Dobrze łączą się z innymi elementami aranżacji i świetnie sprawdzają się zwłaszcza w kontekście wykończenia nowoczesnego i skandynawskiego.

A co z białymi moskitierami? Bardzo dobrze pasują do białych lub jasnych ram. Natomiast ich wadą jest to, że po jakimś czasie mogą żółknąć. Poza tym widać na nich zanieczyszczenia.

Jaki kolor siatki moskitiery będzie najlepszy?

Trudno jednoznacznie określić, który kolor najlepiej będzie odpowiadać Twoim wymaganiom.   

Możesz też skorzystać ze wsparcia na etapie składania zamówienia online. Na przykład specjaliści z Qrtyna4u z przyjemnością doradzają swoim klientom – także w zakresie doboru kolorystycznego moskitier.

Najlepiej zorientować się w dostępnych modelach i przeanalizować wszystkie „za” i „przeciw”.

Materiał partnera