Budowa zimowego ogrodu

Jaką podłogę wybrać do ogrodu zimowego?

Ogród zimowy to tylko jeden z pomysłów na zagospodarowanie tarasu. Można go zbudować zarówno jako przybudówka domu, jak i miejsce dla gości w hotelu czy restauracji. Umiejętnie wykonany będzie stanowił integralną część budynku, a także ulubione miejsce do spędzania wolnego czasu. Co więcej, realizacja ogrodu zimowego zależy przede wszystkim od wyobraźni zleceniodawcy, dlatego możliwych konfiguracji jest wiele. 

Sprawdzony materiał na posadzkę ogrodu zimowego

Podłoga ogrodu zimowego będzie stanowiła jedną z jego najważniejszych części, a jej wybór będzie w dużej mierze zależeć od tego, czy ktoś będzie po niej chodził boso/bez butów. W przypadku tej opcji doskonale sprawdza się tu wszelkie materiały naturalne, takie jak kamień, cegła, terrakota, gres lub drewno. Ogród zimowy nie musi stanowić “przedłużenia” domu czy budynku, ale dobrze by było, by się z nim w jakimś stopniu komponował. 

Jak już wspomniano, jedną z możliwości stanowi drewno, najlepiej oszlifowane i zaimpregnowane. Jego niewątpliwą zaletą jest wygłuszanie odgłosów, a także przewodzenie ciepła. To materiał zarówno elegancki, jak i uniwersalny, a więc będzie pasował do wielu projektów. Jego wadą jest natomiast ilość zabiegów pielęgnacyjnych, które trzeba wykonać, aby drewno prezentowało się należycie.  

Z kolei jeśli ktoś chciałby, aby posadzkę jego ogrodu zimowego wyściełał materiał twardy i bardziej odporny na uszkodzenia, powinien wybrać kamień naturalny. Świetnie sprawdzą się tu granit, bazalt czy kwarc, należy jednak pamiętać, że trzeba je czyścić przy najmniejszej plamie, a ich cena, w porównaniu do drewna, jest dość wysoka.  Tańszym wariantem będzie podłoga wykonana z kamienia sztucznego, na przykład betonu czy surowej cegły. 

Dlaczego warto zdecydować się na ogród zimowy?

Ogród zimowy to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby obserwować naturę nawet przy niesprzyjającej aurze. Chroni on przed deszczem, wiatrem, a nawet nadmiernym nasłonecznieniem, dzięki czemu sprawdzi się na każdą porę roku. Oczywiście, wiele zależy od tego, jak ogród zimowy zostanie wykonany. Jedną z firm zajmujących się tym na co dzień jest firma Daro, która wykonuje ogrody zimowe na terenie Piaseczna i całego województwa mazowieckiego. Profesjonaliści z pewnością będą w stanie odpowiednio doradzić i zasugerować pomysły, które będą dopasowane do naszych potrzeb. A my będziemy mogli cieszyć się solidnie wykonanym ogrodem zimowym przez wiele lat.

Materiał partnera