Jaką fototapetę wybrać do kuchni?

Choć w pomieszczeniach użytkowych, takich jak kuchnie i łazienki, najważniejsza jest funkcjonalność, zazwyczaj chcielibyśmy także, aby wnętrza te były piękne i zgodne z naszymi indywidualnymi upodobaniami. Ponieważ zbytnie nagromadzenie ozdób byłoby tu niewskazane i utrudniałoby utrzymywanie porządku, najlepszym, bo bardzo praktycznym rozwiązaniem jest dekoracyjna fototapeta do kuchni.

Dlaczego warto ozdobić kuchnię fototapetą?

– W kuchni, gdzie każdego dnia bardzo dużo się dzieje, nie ma miejsca na ozdobne figurki, wazoniki i inne dodatki. Toteż najprostszym sposobem na nadanie indywidualnego charakteru takiemu pomieszczeniu jest wybór dekoracji nakładanej bezpośrednio na ścianę – podpowiada nasz rozmówca z Krainy Fototapet.

Podczas gdy zwykłe tapety zazwyczaj posiadają nieduże, powtarzające się wzory, fototapeta wyróżnia się dużą grafiką, która stanie się dominującym akcentem we wnętrzu. Takie rozwiązanie jest jednocześnie znacznie wygodniejsze od obrazów w ramach czy antyramach, które zawsze są narażone na uszkodzenia i wymagają dziurawienia ściany, a także dużo elegantsze od plakatów.

Jaka fototapeta sprawdzi się w kuchni?

Szukając fototapety do kuchni warto zacząć od wyboru nie samej grafiki, ale rodzaju materiału, z którego będzie ona wykonana. Na rynku dostępnych jest wiele typów fototapet, jednak w tym zastosowaniu sprawdzą się trwalsze, odporniejsze na zabrudzenia i czyszczenie fototapety na flizelinie.

Kolejną kwestią jest wybór rozmiaru fototapety. Również w tym względzie mamy dużą dowolność. Dostępne są mniejsze fototapety, które mogą pełnić rolę jedynie drobnego akcentu dekoracyjnego, jak również ich odpowiedniki w wielkim formacie, za pomocą których możesz pokryć całą ścianę lub jej duży fragment.

Ostatnim już zagadnieniem podczas wyboru fototapety do kuchni jest wzór. Niektóre sklepy specjalistyczne przygotowują oferty grafik według pomieszczeń. W takiej sytuacji zwykle do kuchni sugeruje się rozmaite motywy kulinarne, jak np. zdjęcia apetycznych posiłków czy win.

Inną propozycją, która sprawdzi się w takim wnętrzu są fototapety z motywami roślinnymi. Zdjęcia pięknych kwiatów i innych roślin, albo nawet całych krajobrazów wiejskich, doskonale wkomponują się w mieszkania urządzone w stylu tradycyjnym.

Dla osób, które dokładnie wiedzą, jaki obraz chciałyby oglądać na co dzień w swojej kuchni, ale nie odnajdują go wśród gotowych propozycji, istnieje możliwość wykonania fototapety na zamówienie. W takiej sytuacji produkt przygotowywany jest w oparciu o konkretne zdjęcia nadesłane przez klienta.

Materiał partnera