Uchwyt do tv

Jak zamontować telewizor na ścianie?

Stolik pod telewizor to popularne rozwiązanie w wielu polskich domach, jednak w ostatnich latach wiele osób wybiera znacznie wygodniejsze i atrakcyjniejsze wizualnie rozwiązanie, jakim jest zamocowanie telewizora na ścianie. Telewizor zamontowany na ścianie to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo, ale też większa swoboda w aranżacji wnętrza. Jak zamontować telewizor na ścianie? Co będzie potrzebne? Odpowiadamy!

Solidne podparcie to podstawa – wybieramy odpowiedni uchwyt!

Montaż telewizora na ścianie wymaga uprzedniego zamocowania uchwytu do telewizora. By mocowanie telewizora na ścianie było w zupełności bezpieczne i solidne, a korzystanie z urządzenia komfortowe, uchwyt należy dopasować do urządzenia. Na co zwrócić uwagę? Pierwszym z czynników, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie uchwytu do TV, LCD, LED, plazmy, jest sposób mocowania kompatybilny z posiadanym telewizorem.

Uchwyt powinien być dopasowany do wymiarów przekątnej ekranu oraz wagi telewizora. Przed ostatecznym wyborem uchwytu należy zadać sobie pytanie jaki uchwyt potrzebujemy: czy to ma być uchwyt stały bez możliwości regulacji, czy uchwyt ruchomy, pozwalający na regulację poziomą prawo-lewo w zakresie pomiędzy 120 a 180 stopni, a także umożliwiający swobodną regulację kąta nachylenia w zakresie 10-15 stopni.

Godną polecenia firmą, oferującą najwyższej jakości mocne i solidne uchwyty naścienne i wieszaki do TV, LED, LCD oraz plazmy, a także półki audio video, uchwyty do projektorów, kable oraz systemy maskownic do kabli, jest DK-SHOP.

Jak zamontować telewizor na ścianie?

Montaż telewizora na ścianie może wymagać asysty drugiej osoby – szczególnie, jeśli TV jest duży i ciężki. Wszystkie czynności związane z montażem uchwytu na ścianie muszą być wykonane z najwyższą precyzją i starannością – to z kolei zagwarantuje proste i solidne zamocowanie wieszaka wraz z telewizorem.

Przed przystąpieniem do pracy należy przygotować niezbędne narzędzia: poziomicę, wiertarkę, kołki rozporowe oraz ołówek.

  1. Pierwszym krokiem w montażu jest określenie miejsca oraz wysokości, na jakiej ma znajdować się telewizor. Ołówkiem należy zaznaczyć na ścianie punkt, w którym będzie znajdować się środek telewizora.
  2. Następnie uchwyt należy przyłożyć do miejsca zaznaczonego na ścianie, wypoziomować go i zaznaczyć miejsca dla otworów montażowych.
  3. Przy użyciu wiertarki należy wykonać otwory w ścianie, a w nich umieścić odpowiednie kołki rozporowe.
  4. Uchwyt należy przykręcić do ściany przy pomocy dołączonych do zestawu śrub i podkładek.
  5. Ostatnim krokiem jest zamocowanie telewizora do uchwytu i odpowiednia regulacja urządzenia, pozwalająca na jego komfortowe użytkowanie.
Materiał partnera