daszki kute do ogrodzenia

Jak wykonać daszek kuty?

Montaż ogrodzenia to niemałe wyzwanie. Właściciele posesji zwykle rozważają, jakie materiały i akcesoria wybrać, aby otrzymać trwałą, a jednocześnie estetyczną konstrukcję, która stanie się wyjątkową wizytówką domu. Właśnie dlatego podczas przeprowadzania prac trzeba zadbać o najdrobniejsze detale. Mowa tutaj na przykład o odpowiednim zakończeniu słupków, z których jest zbudowane ogrodzenie. Jednym z popularniejszych sposobów jest wykorzystanie daszków kutych. Czym się charakteryzują te produkty oraz jak je poprawnie zamontować?

Jak dobierać daszki kute do ogrodzenia i dlaczego są ważne? 

Przed wyjaśnieniem, w jaki sposób zamontować daszki kute na konstrukcji ogrodzenia, warto najpierw pokrótce wyjaśnić, czym się charakteryzują i dlaczego instalacja tych elementów jest tak ważna. Otóż te niewielkie podzespoły pełnią niezwykle istotną funkcję, czyli chronią słupki i mury przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, zwłaszcza deszczu i śniegu. W praktyce oznacza to, że ogrodzenie staje się odporne na korozję, co zwiększa jego żywotność.

Nie sposób nie wspomnieć też o kwestiach związanych z estetyką – odpowiednio dobrane detale zmieniają design całej konstrukcji. Oprócz tradycyjnych daszków kutych w sklepach z akcesoriami do bram i ogrodzeń możemy znaleźć też produkty, które są kwadratowe, okrągłe, prostokątne, półkoliste albo mają kształt piramidy. Dzięki temu w zależności od potrzeb można uzyskać klasyczną i elegancką instalację albo stworzyć niebanalne wzory. Dobierając je, należy jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na rozmiar oraz jakość.

Na co zwracać uwagę, wykonując daszki kute? 

Po wyborze daszków kutych, które są wykonane z najwyższej jakości materiałów, a do tego wpisują się w oczekiwania właścicieli posesji, jeśli chodzi o estetykę, przychodzi czas na montaż. Podczas przeprowadzania prac trzeba zadbać o każdy szczegół, aby otrzymana konstrukcja była trwała i funkcjonalna. O to, jak to zrobić, spytaliśmy specjalistę ze sklepu z akcesoriami do bram ogrodzeniowych KA4, który powiedział nam:

– Sposób przeprowadzenia prac montażowych daszków kutych jest niezwykle ważny, ponieważ to właśnie one zagwarantują szczelność i funkcjonalność konstrukcji. Podczas robót trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, żeby dokładnie uszczelnić przestrzeń pomiędzy daszkiem i bloczkiem. Kolejną kwestią jest wykonanie odpływu wody, kapinosów, a jeśli ich nie ma – zrobienie nacięć. Kolejnym krokiem jest szlifowanie miejsc styku bloczków z daszkami. Jeśli chodzi o sam montaż, to przyda się klej o właściwościach mrozoodpornych. Do uszczelnienia połączeń i szczelin pomiędzy daszkiem i bloczkami dobrze z kolei zastosować masę silikonową. Ostatnim krokiem powinno być zabezpieczenie daszków przed uszkodzeniami, do czego z kolei przyda się impregnat.

Materiał partnera