transporter dla psa

Jak wybrać transporter dla psa?

Podróżowanie z psem to wspaniałe doświadczenie, nie tylko dla jego właściciela, który ma możliwość zabierania ze sobą swojego pupila, ale także dla samego czworonoga. Psy uwielbiają bowiem jazdę samochodem. Jednak, aby podróżowanie autem było bezpieczne zarówno dla nas, jak i dla naszego zwierzaka, konieczne jest właściwe wybranie dla niego transportera. Jak dobrze wybrać taki transporter?

Przewożenie psa dużego psa – bezpieczeństwo i wygoda

Decydując się na zabranie swojego zwierzaka w podróż, musimy zadbać o transporter. Jazda samochodem jest przyjemna dla zwierzęcia, ale w pewnych sytuacjach może się ono wystraszyć i tym samym spowodować niebezpieczeństwo dla siebie samego lub rozproszyć nas na drodze. To może stać się z kolei przyczyną wypadku – dlatego właśnie psa warto na czas podróży umieścić w transporterze. Szeroki wybór transporterów znajdziemy w dobrze zaopatrzonych sklepach zoologicznych, takich jak np. internetowy sklep dla psów Petshooop.

Transportery z reguły przystosowane są dla psów mniejszych ras. Jeśli natomiast posiadamy większego czworonoga, warto na czas podróży wyposażyć się w pasy bezpieczeństwa dla czworonoga oraz wygodną matę. Należy także pamiętać o odseparowaniu psa od kierowcy. W sprzedaży dostępne są także duże klatki służące do przewożenia w nich psów większych ras. Umieszcza się je w bagażniku samochodu, a ich dno wyścieła się posłaniem. Dzięki temu pies jest bezpieczny i wygodnie spędzi nawet najdłuższą podróż. Z kolei mniejsze zwierzęta możemy z powodzeniem przewozić w przystosowanych do ich wielkości transporterach.

Transportery dla mniejszych psów

W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów transporterów służących do przewożenia zwierząt domowych. Najczęściej spotyka się wykonane z tworzywa sztucznego pojemniki z metalową kratą zamykającą. Są one lekkie i mogą być bez problemu przenoszone. Mocujemy je za pomocą pasów bezpieczeństwa lub umieszczamy w bagażniku auta. Warte uwagi są także transportery w formie torby podróżnej. Wykonuje się je z materiałów i wyposaża w otwory wentylacyjne, które pozwalają na swobodne oddychanie zwierzęcia umieszczonego w ich wnętrzu. Ze względu na swoją specyfikę, torby podróżne najlepiej sprawdzą się jednak do przenoszenia i przewożenia psów mniejszych ras. Wybierając transporter dla naszego pupila, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jego rozmiar – musi on bowiem umożliwiać zwierzęciu swobodne przebywanie w jego wnętrzu oraz dawać możliwość rozprostowania kończyn. Transporter dla psa nie powinien być jednak zbyt duży, gdyż zwierzę może być w nim bardziej narażone na urazy podczas jazdy.

Materiał partnera