modne tkaniny na zasłony

Jak wybrać tkaninę na zasłony do sypialni i salonu?

Jeśli chcemy, by nasze zasłony były nie tylko ładne, ale i zadowalające nas swoją praktycznością, musimy zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonywane. Szczególnie trudne jest zdecydowanie się na tkaninę, z której mają powstać zasłony do sypialni i salonu, czyli pomieszczeń stosunkowo często użytkowanych. Należy jednak pamiętać, że zasłona może znacznie wpływać na to, jak będziemy się czuli w danym pomieszczeniu.

Co powinno cechować zasłony do sypialni i salonu?

Kiedy decydujemy się na zmianę swoich zasłon w salonie i w sypialni, zawsze pamiętajmy o specyfice tych dwóch wnętrz, w których mają one zawisnąć. Od zasłon salonowych czy sypialnianych możemy wymagać czego innego niż od zasłon zawieszanych w kuchni. Kluczowe podczas wyboru odpowiedniego produktu jest to, by każdorazowo mieć na uwadze, czego tak naprawdę oczekujemy od poszukiwanych przez nas zasłon – mówi ekspert z firmy Polontex S.A.

Odpowiednia zasłona to taka, która spełni nie tylko nasze oczekiwania dotyczące estetyki, ale i funkcjonalności wybranego przez nas rozwiązania. Zasłony do sypialni i salonu powinny gwarantować nam prywatność. Jeśli w salonie nie przebywamy zbyt dużo czasu, to wymóg ten dotyczy wyłącznie pomieszczenia sypialnianego. Wiadomo, że w miejscu, w którym śpimy, przebywamy w piżamach i innego rodzaju bieliźnie nocnej. W związku z tym nie chcemy, by ktokolwiek z dworu mógł nas zobaczyć w takiej wersji. Jeśli chodzi o salon, nie każdy potrzebuje mieć w nim zapewnioną maksymalną prywatność. Jest to takie miejsce, w którym niektórzy przebywają bardzo niewiele czasu. W przypadku takich lokatorów ważne są przede wszystkim względy estetyczne, a więc to, jaki materiał odpowiada naszemu gustowi albo to, jakie są aktualnie najbardziej modne tkaniny na zasłony.

Poza funkcjonalnością nie wolno zapominać o wyglądzie wybranych przez nas zasłon. Zarówno salon, jak i sypialnia są takimi pomieszczeniami, w których mamy się relaksować. Zadbajmy więc o to, by stworzona w nich aranżacja (na którą składa się także kolorystyka znajdujących się tam przedmiotów) w stu procentach odpowiadała naszym gustom. Odpoczywamy tam, gdzie jest nam dobrze, a czujemy się świetnie tam, gdzie nam się podoba. Jest to prosta zasada, o której zawsze należy pamiętać podczas wyboru odpowiednich dla nas zasłon.

Jaka tkanina będzie najlepszym rozwiązaniem?

W bogatych ofertach producentów tkanin znaleźć można kilka najbardziej popularnych materiałów na zasłony do sypialni i salonu. Jeśli z różnych względów nie zależy nam na tym, by w pomieszczeniu zapewniony był odpowiedni poziom prywatności, z powodzeniem możemy się zdecydować na zasłonę wykonaną z lekkiego, prześwitującego woalu, szyfonu czy tiulu. Takie materiały nadają pomieszczeniu lekkiego charakteru, jednak ich główną zaletą są względy estetyczne. Bardziej przyciemniająca jest za to naturalna bawełna i len. Jeśli jednak mocno dbamy o swoją prywatność, to zdecydowanie postawmy na welur, aksamit lub tkaninę zaciemniającą typu blackout bądź zaciemniający poliester. Każdorazowo, kiedy chcemy wybrać odpowiedni materiał na zasłonę do sypialni i salonu, dotknijmy tkaniny, nad którą się zastanawiamy. Nierzadko złe wrażenia dotykowe wpływają na nasze ogólne zdanie na temat danego materiału.

Materiał partnera