pokój dziecięcy

Jak wybrać lampę nocną do dziecięcego pokoju?

Oświetlenie odgrywa w aranżacji wnętrz bardzo ważną rolę. Urządzając pokoje najmłodszych domowników, należy do tego aspektu przyłożyć szczególną wagę. Nocne lampy dla dzieci to jeden z najważniejszych elementów systemu oświetleniowego w takich pomieszczeniach.

Nocne lampy dla dzieci – dlaczego ich właściwy wybór jest tak istotny?

Odpowiednio dobrana lampka nocna w dziecięcym pokoju ma przede wszystkim praktyczne zastosowanie. Sporo dzieci nie lubi zasypiać, gdy w pokoju jest ciemno. Wybudzanie się w nocy również nie należy do rzadkości. Komfort i bezpieczeństwo malucha są w tym przypadku najważniejsze – oświetlenie okazuje się wówczas niezawodne.

Wiek dziecka ma znaczenie

Wybierając nocne lampy dla dzieci, trzeba mieć na względzie wiek dziecka. Niemowlęta są najbardziej wrażliwe na światło, w związku z czym podstawowym zadaniem oświetlenia jest stworzenie w pokoju przyjemnej atmosfery. Światło, które daje nocna lampka, musi być łagodne, aby nie podrażniało wzroku maluszka. Jako nocne lampy dla dzieci świetnie się sprawdzą w tej sytuacji m.in. cotton balls, które można zawiesić w pobliżu łóżeczka, lub modele zasilane na baterie, gdyż w razie potrzeby da się je bez problemu przestawić. Z kolei pokój nieco starszego malucha należy wyposażyć w taką lampkę nocną, która z jednej strony będzie bezpieczna, a z drugiej prosta w obsłudze. Absolutnie nie może mieć ostrych zakończeń, a przycisk do włączania powinien znajdować się w dostępnym dla dziecka miejscu. Oczywiście w obu przypadkach lampy powinny być wykonane z materiałów niestanowiących zagrożenia dla zdrowia malucha.

Rozmiar i aranżacja wnętrza

Kupując nocne lampy dla dzieci, należy brać poprawkę na wielkość dziecięcego pokoju i stylistykę, w jakiej został urządzony. Swoją wielkością lampa nie może przytłaczać i dominować w otoczeniu. Co się zaś tyczy kolorystyki, najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na klasyczne rozwiązania. Piękne modele, które oferuje m.in. sklep Lamps & Company, z powodzeniem zdadzą egzamin w klasycznych i bardziej nowoczesnych aranżacjach.

Materiał partnera