plama na koszuli

Jak usuwać trudne plamy z odzieży i obuwia?

Tłuste plamy na koszuli, nieestetyczne zacieki na spodniach, ślady oleju na butach – irytują i nie dają spokoju. Sięgasz po różne metody i środki, nie zawsze skuteczne. Jeśli nie wiesz jak sobie z nimi poradzić, to przygotowaliśmy artykuł, w którym podpowiadamy, jakie środki pozwolą najskuteczniej usunąć trudne plamy z odzieży i obuwia. Przeczytaj!

Zabrudzenia na odzieży i obuwiu – od czego zacząć?

Chwila nieuwagi, drobna nieostrożność i stało się. Na czystym ubraniu wykwita okazała plama. Podobna tragedia spotkać może nasze obuwie. Kropla tłuszczu, olej samochodowy lub brudna kałuża i nowe buty, nie są już nowe. Co robić? Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że zabrudzenia na ubraniach i obuwiu mogą być różnego pochodzenia. Sprawa wydaje się łatwiejsza, gdy znamy przyczyną zabrudzenia. Wówczas zastosowanie odpowiedniego środka może okazać się skuteczne. Najważniejszą sprawą jest szybkość reakcji. Zabrudzenia świeże zawszy łatwiej usunąć niż zastałe kilkudniowe plamy. Pamiętaj, przed przystąpieniem do czyszczeni zawsze sprawdź działanie preparatu na niewidocznym miejscu garderoby lub obuwia. Musisz wiedzieć, że źle dobrane środku czyszczące mogą zaszkodzić Twoim ubraniom i butom.

Wybór preparatu do czyszczenia plam

W przypadku plam, których usunięcie za pomocą detergentu i wody jest niemożliwe, należy zastosować skuteczny preparat. Z tłustymi zanieczyszczeniami odzieży i obuwia poradzić sobie mogą jedynie profesjonalne środki do czyszczenia. Według opinii przedstawiciela dystrybutora chemii gospodarczej Womax z Częstochowy, który reprezentuje w Polsce włoską firmę Meglio, najlepszą metodą czyszczenie plam jest zastosowanie uniwersalnych odtłuszczaczy. Usuwają one tłuste zabrudzenia oraz przywracają garderobie i obuwiu pierwotną świeżość.

Uniwersalne odtłuszczacze

Formuła profesjonalnych środków odtłuszczających pozwala na usuwanie nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń z każdej powierzchni. Dobrym przykładem uniwersalnego środka czyszczącego jest odtłuszczacz włoskiej marki Meglio o nazwie Sgrasstore. Dostępny jest w wersji Lemon lub ze specjalną formułą opartą na łagodnych właściwościach mydła marsylskiego. Preparat sprzedawany jest w dużych 5-litrowych pojemnikach lub w poręcznych pojemnikach z atomizerem o pojemności 750 ml. Odtłuszczacz w formie spreju łatwo wnika w każdą szczelinę oraz w strukturę materiału i skutecznie usuwa tłuste zabrudzenia. Warto na koniec zaznaczyć, że uniwersalne odtłuszczacze znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu mebli, sprzętów AGD, podłóg, ścian oraz urządzeń i maszyn.

Materiał partnera