jak urzadzic waski przedpokoj

Jak urządzić wąski przedpokój?

W wielu mieszkaniach przedpokój jest niewielki i wąski. Odpowiednie zaaranżowanie takiej przestrzeni może stanowić nie lada wyzwanie. Wówczas trzeba postawić na określone rodzaje mebli i funkcjonalne rozwiązania. Czym kierować się podczas wybierania produktów do aranżacji wąskiego przedpokoju? Jak sprawić, że taka przestrzeń będzie stylowa, a zarazem funkcjonalna?

Odpowiedni kolor ścian w wąskim przedpokoju 

Wąski przedpokój może być przytłaczający w sytuacji, gdy pomalujesz go na ciemny kolor. Z tego powodu znacznie lepszym rozwiązaniem okazuje się postawienie na jasne barwy. Pozwalają one na optyczne powiększenie przestrzeni. Jeśli chcesz przełamać całość, doskonałym wyborem są białe cegły. W cenie są też lustra, które umożliwiają stworzenie trójwymiarowego efektu.

Jeśli chcesz, możesz postawić także na subtelne dodatki w postaci ciemniejszych elementów. Nie warto jednak przesadzać. Najlepiej, by były to jedynie wnęki pokryte innym kolorem lub dekoracje zawieszone na ścianach. Doskonałym wyborem są też przestrzenne fototapety. Można umieścić je na końcu przedpokoju lub na jednej ze ścian. W ten sposób optycznie powiększysz przestrzeń i nadasz jej stylowy wygląd zgodny z aktualnymi trendami.

Jakie meble sprawdzą się w wąskim przedpokoju? 

W wąskim przedpokoju nie może zabraknąć szafy. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na model wnękowy, który nie zajmie zbyt wiele przestrzeni. Powinien być on wysoki i zapewniać dużo miejsca do przechowywania. Meble do przedpokoju o niewielkim metrażu muszą być podzielone na wiele przegród i szuflad, w których zmieszczą się zarówno płaszcze, jak i rękawiczki, czapki czy buty.

Warto postawić również na osobne wieszaki, które nie zajmują miejsca, a pozwalają na szybkie odłożenie kurtek. W przedpokoju powinna znaleźć się również pufa. Taki mebel jest idealnym miejscem do wygodnego zakładania butów. Warto, by zawierała ona schowek. W ten sposób można maksymalnie wykorzystać przestrzeń do przechowywania różnych przedmiotów. Wysokiej jakości produkty tego typu znajdziesz m.in. w sklepie z meblami Meblar.

Oświetlenie wąskiego przedpokoju 

W przedpokoju powinno znaleźć się również odpowiednie oświetlenie. Powinno być ono wystarczająco mocne, najlepiej jak najbardziej przypominające światło dzienne. W przypadku mebli warto postawić również na dodatkowe taśmy LED. Doskonale sprawdzają się również lampy umieszczone wzdłuż przedpokoju, szczególnie gdy pojawia się w nim lustro.

Materiał partnera