Jak ułatwić sobie domowe porządki?

Wszyscy lubią porządek, ale mało kto lubi sprzątać. Niestety codzienne porządki to konieczność jeśli chcemy mieszkać w ładnym otoczeniu. Aby ułatwić i uprzyjemnić sobie codzienne sprzątanie warto zastosować kilka sztuczek.

Sprzątanie w towarzystwie

Dobrym pomysłem jest zaproszenie kogoś do sprzątania. Nie musi to być mąż czy dziecko, ale chociażby przyjaciółka czy siostra. Oczywiście nie zaprzęgniemy takiej osoby do mycia okien i podłóg, ale może ona pomóc chociażby w uporządkowaniu garderoby. Przy przeglądaniu ubranek dziecięcych, przymierzaniu własnych ubrań, przeglądaniu dodatków i biżuterii czy kosmetyków można się świetnie bawić, a przy tym porozmawiać i spędzić wspólnie czas. W dodatku być może niepotrzebne nam rzeczy mogą przydać się znajomej.

Komfort w czasie sprzątania

Wykonywanie domowych porządków jest przyjemniejsze jeśli zadbamy o fajną atmosferę. Żywiołowa, głośna muzyka sprawi, że nabierzemy energii do działania, a ruchy staną się szybsze. Podczas sprzątania można śpiewać i tańczyć, co przy okazji doskonale rozładowuje stres.

Motywacja

Podstawą utrzymania czystego domu jest systematyczność. Do tego przydaje się ciągłe motywowanie się do działania. Motywujące może być wszystko – nagroda za sprzątanie w postaci lampki wina lub aromatycznej kąpieli, zakup nowego dodatku do wnętrz, zaproszenie gości na kolację. Warto także szukać inspiracji. Znaleźć je można w książkach o sprzątaniu, organizacji przestrzeni, o projektowaniu wnętrz. Można także przeglądać liczne blogi wnętrzarskie lub serwisy publikujące metamorfozy mieszkań i domów.

Środki czystości

Aby uprzyjemnić sobie sprzątanie należy też zadbać o dobry sprzęt, ładnie pachnące i skuteczne środki czystości oraz kosmetyki do pielęgnacji mebli. Warto skorzystać z nowoczesnego sprzętu. Łatwiej odkurzać lekkim odkurzaczem pionowym na akumulator niż ciężkim odkurzaczem wodnym z długim kablem. Przyjemniej myje się podłogi mopem parowym bez konieczności noszenia wiaderka z wodą, niż z pomocą ścierki i wiadra, ciągle schylając się lub myjąc podłogę na kolanach. Inwestycja w dobrej jakości poręczny sprzęt zwróci się w postaci zaoszczędzonego czasu, częstszego sprzątania i mniejszego zmęczenia.

Finanse

Przy okazji sprzątania warto zwracać uwagę na brakujące rzeczy i od razu zapisywać je na liście zakupów. Na przykład brakujące kosmetyki możemy zamawiać u dystrybutora kosmetyków online https://eurochemia.eu/kategorie-produktow/kosmetyki. Zaoszczędzimy pieniądze robiąc od czasu do czasu większe zakupy i uzupełniając zapasy. No i czas, bo zakupy zrobimy nie wychodząc z domu.

Często mamy też w domu rzeczy, których z kolei nie potrzebujemy. Przy okazji codziennego sprzątania można je zidentyfikować. W kilka chwil możemy zrobić im zdjęcia i wystawić na sprzedaż na popularnych portalach ogłoszeniowych w internecie. W ten sposób odzyskamy pieniądze, które przydadzą się na inne, bardziej potrzebne zakupy.

Jak widać, mamy sporo sposobów, aby uprzyjemnić sobie tę, dla wielu z nas znienawidzoną czynność. Nie musi to być wcale droga przez mękę, jeśli odpowiednio przygotujemy się do tej czynności. A więc gotowi?

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu artykułu hurtowni środków chemicznych Eurochemia!

 Eurochemia - hurtownia środków chemicznych