ściana narzędziowa

Jak stworzyć funkcjonalną ścianę na narzędzia?

Tablica na narzędzia to funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się w garażu, warsztacie czy niewielkim kąciku majsterkowicza. Pozwala na organizację i przechowywanie posiadanych narzędzi, tym samym zapobiegając przed powstaniem bałaganu. To prosty, a jednocześnie bardzo praktyczny sposób, który ułatwi codzienną pracę. Tablicę narzędziową możesz wykonać samodzielnie lub skorzystać z gotowych rozwiązań. Podpowiadamy, jak to zrobić!

DIY, czyli zrób to sam

Jeśli lubisz majsterkować – możesz stworzyć swoją ściankę narzędziową samodzielnie. Produkty, jakich potrzebujesz to kawałek płyty (np. ze sklejki lub OSB), długie wkręty (tyle, ile narzędzi chcesz powiesić) oraz kilka śrub do przymocowania tablicy do ściany.

Połóż płytę na ziemi. Ułóż na niej wszystkie narzędzia, które chcesz na niej powiesić. Pamiętaj, by nie umieszczać ich zbyt blisko siebie! Zaznacz markerem miejsca, w których chcesz wkręcić śruby. Ciekawym pomysłem jest również obrysowanie poszczególnych narzędzi. W ten sposób z łatwością znajdziesz miejsce, w które mają zostać odwieszone po skończonej pracy. Gotową konstrukcję przykręć do ściany.

Gotowe rozwiązania

Jeśli nie chcesz wykonywać poszczególnych elementów samodzielnie – skorzystaj z gotowych rozwiązań. Do dyspozycji masz szeroki wybór produktów. W ten sposób osiągniesz ściankę narzędziową, która będzie nie tylko funkcjonalna i solidna, ale również będzie prezentować się profesjonalnie. Na elementy drobnicowe świetnie sprawdzi się zestaw tablic warsztatowych z kubeczkami w różnych rozmiarach. W ten sposób możesz posegregować i przechowywać wszelkiego rodzaju drobne elementy, jak śruby, gwoździe, nakładki czy nakrętki. Do narzędzi ręcznych wykorzystaj specjalne uchwyty. W ten sposób każdy przedmiot będzie miał swoje miejsce. W zależności od tego, jaki sprzęt i elementy posiadasz w swoim warsztacie – dostosuj do nich projekt swojej ścianki narzędziowej.

Decydując się na zakup, warto sięgnąć po produkty z najwyższej półki. Jak tłumaczy dystrybutor produktów marki Kistenberg: Posiadamy wiele, różnych rozwiązań do wyposażenia warsztatu, w tym również do aranżacji ścianki narzędziowej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w warsztacie panują specyficzne warunki, dlatego wszystkie, oferowane przez nas produkty wyróżniają się najwyższą jakością. Podczas majsterkowania każdy element jest narażony na uszkodzenia mechaniczne, dlatego chcąc stworzyć wnętrze, które zachowa swój pierwotny stan na dłużej niezbędne jest postawienie na wysokogatunkowe produkty.

Materiał partnera