Basen ogrodowy

Jak ochłodzić się w ogrodzie w upalne dni?

Kiedy przychodzi lato, chętnie spędzamy czas poza domem. Życie przenosi się do przydomowych ogródków, gdzie w ciągu dnia można wypić mrożoną kawę, a wieczorem urządzić grilla. Jak ochłodzić się w ogrodzie w upalne dni? Jeśli nie ma w nim zbyt wielu drzew, to warto zastosować kilka sprawdzonych metod, by cieszyć się piękną pogodą, nie narażając się jednocześnie na poparzenia albo udar cieplny.

Jak się ochłodzić w ogrodzie? Ochrona przed słońcem

Dobrym sposobem na ochronę przed upałem w ogrodzie jest wydzielenie w nim strefy cienia. Można to zrobić, montując markizy ogrodowe, parasol albo żagiel ogrodowy. Oczywiście można też postawić w ogrodzie altanę albo zamontować stałe zadaszenie. Wszystko zależy od tego, czy chce się mieć konstrukcję stałą, czy składaną oraz od posiadanych środków.

Niezależnie od wyboru, z całą pewnością w cieniu łatwiej będzie odpocząć od gorąca. Także meble ogrodowe nie powinny być całe dnie wystawione na szkodliwe działanie promieni UV. Chronienie ich przed słońcem sprawi, że dłużej zachowają pierwotny kolor.

Zapewnienie sobie cienia to pierwszy krok, do miłego spędzania czasu w swoim ogrodzie nawet w upalne dni, ale można zrobić coś jeszcze. 

Basen do ogrodu

Kiedy temperatura w cieniu sięga powyżej 30 stopni, warto schładzać ciało wodą. Nie powinna być zimna, ale letnia bardzo podniesie komfort i pomoże przetrwać największe upały. Świetnym rozwiązaniem jest więc basen ogrodowy.

Jest on szczególnie ważny w przypadku małych dzieci. Często w ferworze zabawy nie zwracają uwagi na palące słońce, które może im bardzo zaszkodzić. Dlatego dobrze jest, kiedy mają możliwość schłodzić się w bezpiecznym dmuchanym basenie. Będzie to dla rodziców niewielki wydatek, a skorzysta na nim cała rodzina.

Kurtyna wodna lub prysznic ogrodowy

Kolejny sposób na zapewnienie sobie dostępu do chłodnej wody to zainwestowanie w kurtynę wodną lub prysznic ogrodowy. Przyjemna chłodna mgiełka świetnie orzeźwia w czasie upałów.

Często najlepiej sprawdza się stosowanie kilku metod ochrony przed słońcem. Kiedy dzieci okupują basen, dorośli mogą skorzystać z kurtyny wodnej, a wszyscy z pewnością będą zadowoleni, mogąc zjeść obiad w cieniu parasola czy markizy ogrodowej.

Korzystanie z ogrodu w letnie, pełne słońca dni może być bardzo przyjemne. Wystarczy przygotować się na upały, kupując na przykład parasol oraz basen ogrodowy. Sklep internetowy Ogród-Marzeń24 ma w swojej ofercie baseny dla młodszych i starszych dzieci. Można w nim znaleźć także różnego rodzaju rośliny, których widok umili przebywanie w ogrodzie.

Materiał partnera