Maskownice grzejnikowe

Jak estetycznie ukryć grzejniki we wnętrzach?

Kaloryfery to nieodłączne elementy wyposażenia każdej przestrzeni. Pełnią one funkcję grzewczą i zapewniają odpowiedni poziom cieplny w mieszkaniu. Niestety zdarza się, że ich wygląd nie pasuje do stylu pomieszczenia, a co więcej zaburza jego estetyczny wystrój. W związku z tym wiele osób szuka sposobów na ich szybkie ukrycie przy jednoczesnym zachowaniu właściwego przepływu ciepła. Jak zamaskować grzejniki we wnętrzu? Podpowiadamy!

Maskownice grzejnikowe, czyli jak skutecznie ukryć kaloryfer

Maskownice to dekoracje ścienne, które zostały zaprojektowane po to, aby nieestetyczny grzejnik w szybki sposób mógł stać się harmonijną częścią wnętrza. Montowane są one w szczególności wtedy, kiedy w mieszkaniu znajdują się stare kaloryfery lub w sytuacji, gdy nowoczesne modele nie pasują do wystroju naszego domu.

Maskownice grzejnikowe wykonane są najczęściej na bazie wodoodpornej płyty MDF, która charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jest ona podatna na cięcie, dlatego też daje wiele możliwości uzyskania ciekawych motywów w wersji matowej, połyskującej lub półpołyskującej. Co więcej, płyta MDF nie jest podatna na wysoką temperaturę, w związku z czym maskownica nie odkształca się pod wpływem ciepła.

Tego typu akcesoria montowane są do frontu i wyposażone są w specjalne otwory, które nie blokują przepływu powietrza. Ich instalacja nie ogranicza zatem ogrzewania, a wytwarzane ciepło równomiernie rozchodzi się po całym pomieszczeniu.

Co warto wiedzieć o grzejnikach dekoracyjnych?

Świetną alternatywą dla osłon na kaloryfery jest montaż grzejników dekoracyjnych, których design znakomicie wkomponowuje się w niemal każdy wystrój wnętrza. Są to niejako klasyczne grzejniki, które cechują się dobrymi parametrami grzewczymi i estetycznym wyglądem.

W zależności od własnych preferencji możemy wybrać modele w jednym kolorze, m.in. bieli lub czerni o jednolitej powierzchni. Ciekawym pomysłem będą także warianty z nadrukowaną grafiką dostępne w sklepie online Art-Cub. Na ich powierzchnię możemy również nanieść wybrane przez nas zdjęcie przedstawiające dowolny krajobraz.

Kaloryfery dekoracyjne dostępne są w różnych wymiarach, a co więcej mogą być zaprojektowane zgodnie z konkretnymi parametrami wnętrza. Oprócz tego niektóre warianty mają szklaną powłokę, która zapewnia szybki wzrost temperatury w pomieszczeniu. Poza tym szkło wyróżnia się właściwościami antystatycznymi, co sprawia, że na grzejnikach nie gromadzi się kurz, a tym samym będą się one prezentować elegancko przez długi czas.

Materiał partnera