dezynfekcja wody w basenie

Jak dobrać odpowiednie dawki środków do dezynfekcji wody?

Dobry stan wody jest bardzo ważny przede wszystkim ze względu bezpieczeństwo osób, które z niej korzystają. Jednym ze sposobów na jego zapewnienie jest regularne przeprowadzanie dezynfekcji. Jak przebiega ten proces, jakie są jego zalety oraz jakich środków się do niego używa? Przeczytaj tekst, jeśli chcesz poznać odpowiedzi na to pytanie i dowiedzieć się więcej.

Sposoby dezynfekcji wody

Istnieją różne metody skutecznej dezynfekcji wody. Część z nich zakłada użycie specjalistycznych środków. Jedną z popularnych substancji jest chlor, ale można iść o krok dalej i skorzystać z dwutlenku chloru. Preparaty o takim składzie są oferowane przez specjalistyczne firmy, przykład stanowi CAP. Poza chlorem do dezynfekcji wykorzystuje się również na przykład ozon, który w części przypadków może się okazać skuteczniejszy. Ciekawą opcją jest także oddziaływanie na wodę promieniami UV. Zaletą tej metody jest brak konieczności użycia środków chemicznych, jednak warto pamiętać o tym, że specjalistyczne preparaty nie muszą być niebezpieczne, a cechują się zwykle dużą efektywnością. Podczas wyboru konkretnej metody konieczne jest także dopasowanie jej do rodzaju zastosowania wody. Inne środki sprawdzą się w basenie, a inne w przypadku wodociągów. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących sposobu dezynfekcji można skorzystać z porady profesjonalisty.

Jak dawkować środki do dezynfekcji wody?

Dobierając dawki środków przeznaczonych do dezynfekcji wody, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Mowa między innymi o zastosowaniu, a także o pojemności zbiornika. Konieczna jest również regularność, dlatego należy dowiedzieć się, jak często trzeba stosować środki do dezynfekcji wody, aby przynosiły one jak najlepsze efekty. Konkretne wytyczne powinny zostać udostępnione przez dystrybutora danego preparatu. Zdecydowanie warto dbać o regularną dezynfekcję, gdyż pozwala ona pozbyć się z wody potencjalnie szkodliwych drobnoustrojów, bakterii i grzybów. Pomoże ona także zapewnić przejrzystość cieczy. Specjalistycznych preparatów można używać między innymi w przypadku basenów i wodociągów, klucz do sukcesu to świadome dobranie konkretnego produktu do zastosowania. Może to być szczególnie istotne w miejscach publicznych, z których codziennie korzysta wiele osób. Mowa między innymi o takich budynkach, jak hotele, pływalnie czy nawet szpitale, jednak specjalne środki sprawdzają się też do zastosowań prywatnych. Dobry stan wody jest niezwykle istotny dla zdrowia jej użytkowników, dlatego warto dbać o regularną dezynfekcję.

Materiał partnera