odkurzacz piorący

Jak dobrać chemię do profesjonalnych odkurzaczy piorących?

Tradycyjny odkurzacz znaleźć można w praktycznie każdym domu. Odkurzacz piorący nadal jest rzadkością, choć wśród klientów sklepów z wyposażeniem AGD zdobywa coraz większe uznanie. Dzięki niemu można utrzymać w czystości tapicerowane meble, bez konieczności wzywania specjalistycznych ekip porządkowych. Aby odkurzacz piorący spełniał swoją funkcję, trzeba dokupić do niego dedykowany płyn. Zastanawiasz się jak go dobrać? Podpowiadamy!

Odkurzacz piorący – sprzęt wykorzystywany w firmach i domach

Zalet odkurzacza piorącego nie trzeba wymieniać. W domu przydaje się do czyszczenia tapicerowanych krzeseł, tapczanów i dywanów. Jeśli jesteś posiadaczem psa albo kota, specjalistyczny sprzęt tym bardziej Ci posłuży.Urządzenia czyszczące proponowane przez naszą firmę, pozwalają na wygodne, szybkie i skuteczne sprzątanie dużych powierzchni użytkowych, chociażby w hotelach, szpitalach, obiektach handlowych i biurach. Są niezastąpione w usuwaniu trudnych zabrudzeń i pyłów powstałych na skutek ukończonych remontów i prac budowlanych. Bez najmniejszego problemu radzą sobie również z kurzem czy sierścią zwierząt, dlatego znakomicie sprawdzają się w domach. Te wielozadaniowe urządzenia charakteryzują się innowacyjnością, precyzją wykonania oraz niezawodnością. – tłumaczy właściciel Beskidzkiego Centrum Czystości APEKS.

W przedsiębiorstwach, hotelach czy innych obiektach użytkowych, w których przestrzeń jest rozległa, odkurzacz piorący jest niezastąpiony. Gwarantuje oszczędność czasu, co przekłada się na niższe koszty utrzymania czystości w firmie lub instytucji. By urządzenie było jednak skuteczne, trzeba odpowiednio dobrać do niego pielęgnacyjny preparat chemiczny.

Czym się kierować podczas zamawiania środka do odkurzacza piorącego?

W sklepach jest mnóstwo środków czyszczących do odkurzaczy pracujących na mokro. Czym wobec tego kierować się przy ostatecznym wyborze? Przede wszystkim zwróć uwagę czy upatrzony przez Ciebie preparat należy do produktów niskopieniących. Zbyt duże ilości piany mogą wydostawać się ze zbiornika, a następnie zalać turbinę odkurzacza. Istotny jest również skład płynu do odkurzacza piorącego. Agresywne, pełne sztucznych substancji środki zazwyczaj uszkadzają strukturę dywanu czy tapicerki. Zamiast cieszyć się z pięknie wyczyszczonej kanapy, będziesz musiał walczyć z kolejnymi, tym razem trwałymi plamami na jej powierzchni. Specjaliści podpowiadają, że najlepszym rozwiązaniem są środki czyszczące o pH ok. 7-9. Takie pH mają środki firmy Kärcher – płyn RM 770 czy proszek CarpetPro RM 760 iCapsol OA.

Ważna jest również forma wybranego detergentu. Przyjęło się, że najlepiej stosować środki w formie płynnej. Stosując się po powyższych wskazówek, z pewnością dobierzesz optymalną propozycję.

Materiał partnera