Brama przesuwna

Jak dbać o bramę przesuwną?

Funkcjonalna brama przesuwna daje poczucie bezpieczeństwa i zapewnia wygodę korzystania z garażu. Niestety system jej prawidłowego działania jest dość skomplikowany. Mimo że w większości projektowany jest tak, by był odporny na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, zdarza się, że brama wymaga naprawy. Co robić, aby zminimalizować ryzyko pojawiania się problemów i usterek?

Zabezpieczanie i czyszczenie bramy przesuwnej – minimalizowanie ryzyka uszkodzeń

Chcesz, żeby Twoja automatyczna brama garażowa działała bez zastrzeżeń, nie wymagała napraw ani tym bardziej serwisowania? W takim razie musisz odpowiednio o nią zadbać. Podstawą jest oczywiście zabezpieczenie struktury przed działaniem czynników atmosferycznych, takich jak mróz, deszcz czy wysokie temperatury, które przyczyniają się do powstawania korozji. Pokrywanie poszczególnych elementów mechanizmu specjalnym smarem, chroni powierzchnię przed opadami i wilgocią. Zmniejsza również tarcie, co sprawia, że brama porusza się płynnie, sprawnie  lekko.

Jeśli zauważysz choćby najmniejsze zaburzenia poprawnego działania bramy, reaguj natychmiast. Przyczyną mogą być zanieczyszczenia osadzające się na rolkach lub prowadnicach. Regularnie dbaj o te elementy, a ryzyko poważnej awarii zmniejszy się nawet o połowę.

Prawidłowy montaż gwarancją odpowiednio funkcjonującej bramy przesuwnej

Decydując się na montaż bramy przesuwnej, nie zapominaj, że wymaga on pomocy fachowców. Samodzielne próby nazbyt często kończą się bowiem niepowodzeniami. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które sprzedają bramy, ale też zajmują się dokładnymi pomiarami oraz samym montażem. Do klienta podchodzą w sposób indywidualny.

Zalety bram przesuwnych to brak konieczności wygospodarowania dużej ilości miejsca w otoczeniu, bezpieczna stalowa konstrukcja oraz brak możliwości przypadkowego zamknięcia. W naszej ofercie znajdą Państwo trwałe i bezpieczne bramy przesuwne wraz z niezbędną automatyką. Brama przesuwna samonośna, dzięki poruszaniu się kilka centymetrów nad podłożem, otworzy się prawidłowo nawet wtedy, gdy w jej świetle znajdą się elementy przeszkadzające, takie jak śnieg. Nasza oferta to projekt bramy wraz z niezbędnymi pomiarami, wykonawstwo oraz montaż – wyjaśnia właściciel METAL-HOUSE.

Wygoda, jaką gwarantuje brama przesuwna jest nieporównywalnie większa, niż w przypadku klasycznego rozwiązania. Możliwość otwierania i zamykania bramy przy użyciu specjalnego pilota dla wielu kierowców stanowi komfort, z którego nie chcą rezygnować. By jednak cieszyć się bezawaryjnym, nowoczesnym mechanizmem, trzeba o niego regularnie dbać.

Materiał partnera